Mistrzostwa w myciu okien podczas „The Cleaning Show” w Londynie

1902

Branżowe spotkanie „The Cleaning Show”, które odbyło się w Londynie w dniach 19-21 marca 2019 r., było również gospodarzem pierwszych w historii mistrzostw świata w myciu okien. Podczas zawodów można było spotkać zawodników z całego świata, co bardzo dobrze świadczy o zainteresowaniu i poziomie wydarzenia.

O co w tym wszystkim chodzi?

Zawodnicy zostali wyposażeni w odpowiedni sprzęt do czyszczenia okien oraz w blisko 8 litrów wody, następnie mieli za zadanie umyć trzy okna takie jak możemy spotkać każdym biurze. Głównym kryterium, jakim kierowali się sędziowie to czas, stosowano również kary czasowe na podstawie pozostawionych smug czy zacieków na czyszczonych powierzchniach.

Dystrybutorzy sprzedający sprzęt do czyszczenia okien oraz producenci środków czystości podkreślają, że takie konkursy są doskonałą okazją do przetestowania produktów przez najlepszych ludzi w swoim fachu. Dzięki temu między innymi będzie można zaprojektować i stworzyć sprzęt do czyszczenia okien z myślą o najlepszej ergonomii oraz wykonać taki produkt z najlepszych dostępnych materiałów. Konstrukcja i wydajność narzędzi do czyszczenia okien ma kluczowe znaczenie w codziennej pracy.

Window Cleaning World Cup

Who knew window cleaning could be a sport?? BBC Three Counties

Opublikowany przez BBC Sport Piątek, 22 marca 2019

Zwycięzca może być tylko jeden

Zwycięzcą i mistrzem świata w myciu okien został Jeremiah Hickey z Kalifornii (USA). Amerykanin umył 3 okna w zaledwie 17,02 sekundy. Niestety nie udało się pobić rekordu Guinnessa – aktualny rekordzistą w myciu okien na czas jest Terry „Turbo” Burrows z Essex w Anglii z czasem zaledwie 9, 14 sekund. Główną nagrodą w konkursie było 1000 funtów, lecz oprócz wysokiej nagrody pieniężnej zyskano również prestiż oraz możliwość rywalizacji z najlepszymi na całym świecie.

Może w przyszłym roku uda się pobić rekord lub w podczas kolejnych mistrzostw Polacy zaznaczą swoją obecność. Kto wie, może taka konkurencja pojawi się w przy okazji Targów Profesjonalnych Rozwiązań Utrzymania Czystości, które zostały przeniesione na jesień 2020?

 


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama