Mop parowy – hit czy kit?

1636

Artykuł Partnera

Do tradycyjnego sprzątania, a raczej mycia podłogi możemy wykorzystać specjalne ścierki do podłóg lub standardowe mopy, ale coraz popularniejszym urządzeniem, które wspiera gospodynie i gospodarzy w procesie sprzątania, jest mop parowy. Czy warto zaopatrzyć się w taki mop? Czy okaże się „hitem” domu – a może jednak będzie zbędnym wydatkiem, który nie spełni oczekiwań?

Mop parowy: czy ma tylko zalety?

Podłoga w każdym domu musi być regularnie sprzątana, nie tylko ze względu na gromadzący się na niej kurz, ale również innego rodzaju zanieczyszczenia. Dlatego też samo odkurzanie to za mało, sprzątanie „na mokro” również powinno być wykonywane od czasu do czasu, nie tylko „na święta”. Jednak jest ono dość uciążliwe: nalewanie wody do wiadra, przestawianie go i wyżymanie mopa to niezbyt lubiane czynności. Zwykły mop zresztą usuwa widoczne zabrudzenia, ale nie odkaża. Czy jakieś urządzenie to robi? Tak, jest nim mop parowy.

Mop parowy wykorzystuje parę wodną – więc temperatura wody, jaką emituje, jest wyższa niż ta, którą zwykle wlewamy do wiadra podczas sprzątania. Dzięki bieżącej emisji pary wodnej, mop zabija bakterie i zarazki nie niszcząc przy tym powierzchni. Oprócz sprzątania podłóg oferuje również możliwość czyszczenia dywanów. Ze względu na to, że czyści parą i wysoką temperaturą, nie wymaga stosowania dodatkowych, czasem drażliwych chemikaliów.

Mop parowy z Leifheitsklep.pl

Jeśli uważasz, że mop parowy to idealne rozwiązanie dla Ciebie, zajrzyj koniecznie do Leifheitsklep.pl! Urządzenie nagrzewa się szybko i oferuje kilkadziesiąt minut ciągłej pracy, bez problemu więc umyjesz całą powierzchnie, nie przemęczając się zbytnio. Sprzątaj mądrze, ekologicznie i wygodnie!


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama