Odpowiedni mop ułatwi utrzymanie czystości

3055

Niezbędny do czyszczenia mop to narzędzie, bez którego żadne gospodarstwo domowe nie może być utrzymane w czystości, a co dopiero ma powiedzieć profesjonalny serwis sprzątający. Poniżej mamy dla Was pokrótce przygotowane informacje na temat rodzajów i zastosowań mopa w codziennej pracy.

10 miejsc w biurze, o których zapomina serwis sprzątający

Mop – rodzaje i zastosowanie

• Bawełniany mop (sznurkowy) – ten mop składa się z kilku lub kilkunastu bawełnianych sznurków, często z taśmą zwiększającą żywotność oraz z zakończeniem umożliwiającym zamocowanie do stelażu. Używany jest głównie do oczyszczania powierzchni z płynów i wycieków. Może wchłonąć duże ilości brudu i wody.

• Płaski mop bawełniany – przeznaczony do mycia na mokro i wilgotno, doskonale sprawdzi się przy czyszczeniu posadzek podłogowych. Idealnie nadaje się do mycia terakoty, ceramiki, PCV czy linoleum. Bardzo dobre właściwości chłonne.

usługi sprzątające

• Płaski mop z mikrofibry — świetnie nadaje się do czyszczenia wszystkich płaskich rodzajów podłóg, najbardziej jest skuteczny zwłaszcza w czyszczeniu płytek gresowych i ceramicznych. Dzięki mikrofibrze czyszczenie staje się jeszcze bardziej skuteczne.

• Mop paskowy (bawełniany) – przeznaczony do codziennych prac porządkowych w małych i średnich pomieszczeniach oraz w mieszkaniach i domach. Do mycia na mokro i wilgotno.

Aby żywotność naszego mopa była jak najdłuższa musimy o niego dbać. Zawsze po skończonej pracy musimy dokładnie wypłukać i go umyć. Jeszcze przed wypłukaniem usuwamy wszelkie zabrudzenia stałe spomiędzy włókien jak np. kawałki plastiku, włosy czy inne stałe zabrudzenia.

System kodowania kolorami w branży czystości

Kodowanie kolorami

Tak jak w przypadku kodowania kolorami ściereczek postępujemy dokładnie, tak samo z mopami. Można to uzyskać poprzez kupno mopów w odpowiednich kolorach lub owinąć kolorowe paski wokół uchwytów. Standardowy schemat kodowania kolorami to: czerwony dla toalet i sanitariatów, zielony dla kuchni i obszarów spożywczych, niebieski do ogólnego utrzymania czystości w pomieszczeniach i np. kolor czarny do pomieszczeń o specjalnych zastosowaniu.

Oczywiście podany przez nas system kodowania kolorami to tylko standardowa reguła, możecie określić kolory we własnym zakresie i pod względem upodobań. Ważne jest to, aby mop używany do czyszczenia toalet nie znalazł zastosowania w kuchniach i na odwrót.


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama