Czy prowadzenie firmy sprzątającej jest łatwe?

2852

Prowadzenie firmy sprzątającej to wbrew pozorom niełatwe zadanie dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę w branży czystości. Dobór odpowiedniego sprzętu, środków czystości czy technologii czyszczenia spędza sen z powiek nowicjuszom.

Prowadzenie firmy sprzątającej

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom został przygotowany projekt pt. „Rozwijam Moją Firmę Sprzątającą”, który ma za zadanie wymianę najlepszych praktyk i doświadczeń w branży. Specjalnie przygotowana grupa zrzesza już ponad 700 osób i firm z branży czystości. Tematy jakie poruszane są podczas dyskusji utwierdzają nas w tym, że prowadzenie firmy sprzątającej jest bardzo trudnym zadaniem i nie dla wszystkich.

Co ważne grupa dynamicznie się rozwija i przyciąga w swoje szeregi coraz więcej użytkowników, którzy chętnie dzielą się specjalistycznymi umiejętnościami i wieloletnim doświadczeniem zdobytym podczas pracy w branży sprzątającej. Osoba, która stawia pierwsze kroki w branży musi znać się przede wszystkim na odpowiednim doborze chemii do czyszczenia, znajomości sprzętu oraz technologii czyszczenia. Jest to niezbędne, aby można było skutecznie świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Dołącz do projektu „Rozwijam moją firmę sprzątającą”

Doświadczenia osób związanych z branżą pokazują, że w Polsce usługi sprzątające pod względem szkoleń czy rozwoju technologicznego są na dość niskim poziomie. Brakuje ośrodków, które będą mogły w skuteczny sposób przekazać wiedzę na ten temat. Firmy świadczące swoje usługi w Wielkiej Brytanii czy w Norwegii są doskonale przygotowane pod względem merytorycznym na prowadzenie firmy sprzątającej.

Wiedza i doświadczenie w branży

Wsparcie, jakie oferują producenci, firmy dystrybucyjne czy specjalnie powołane organizacje skupiające osoby z branży pomagają i szkolą zarówno nowe, jak i firmy z bogatym doświadczeniem. Dzięki temu branża staje się konkurencyjna i nie kojarzy się wyłącznie ze „sprzątaczkami”, lecz osoby pracujące w firmie sprzątającej są specjalistami w swoim fachu, które posiadają szeroką i ogromną wiedzę.

Sprzątanie parku w zamian za wycieczkę po Berlinie

Jeżeli masz już swoją firmę sprzątającą lub planujesz założyć taką działalność grupa „Rozwijam Moją Firmę Sprzątającą” jest dla Ciebie. Dzięki grupie prowadzenie firmy sprzątającej stanie się łatwiejsze, a pomoc i życzliwość członków utwierdzi Cię w przekonaniu, że nie jest sam.

Aby dołączyć do grupy Kliknij Tutaj i odpowiedź na kilka pytań.


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama