Sprzątanie parku w zamian za wycieczkę po Berlinie

1401

Bezpłatna wycieczka po Berlinie w zamian za sprzątanie parku? Tak to możliwe. Wystarczy, że weźmiesz udział w zbiórce śmieci w jednym z miejskich parków miejskich. Dzięki tej akcji organizatorzy chcą zwiększyć świadomość turystów, że śmiecenie jest wspólną odpowiedzialnością.

Sprzątanie parku z niedopałków i tłuczonego szkła

Niedopałki papierosów, korki, tłuczone szkoło czy wszędobylskie opakowania z tworzyw sztucznych to stała cecha parków w dzielnicach Berlina Pankow i Mitte. W ramach nowej kampanii jaka została uruchomiona przez władze miasta pt. „Czyste miasto” administratorzy będą oferować turystom z całego świata bezpłatną wycieczkę z przewodnikiem w zamian za zbieranie śmieci przez jedną godzinę.

Suszarki do rąk za głośne dla dzieci?

Sprzątanie parku ma w zamyśle organizatorów zwiększyć świadomość faktu, że publiczne śmiecenie jest zbiorą odpowiedzialnością. Kampania ma na celu zwrócić uwagę lokalnej społeczności, że tereny zielone to nasze wspólne dobro oraz na to, że nie możemy być obojętni na zaśmiecanie wspólnej przestrzeni.

„Chodziło o zwrócenie uwagi i apelowanie o unikanie zaśmiecania naszych parków. Turyści przyjeżdżają tutaj, ponieważ lubią Berlin – nie przeszkadzają lokalnym mieszkańcom ani ich nie denerwują. Co więcej, mogą zrobić coś dobrego dla ochrony środowiska naturalnego” – mówi radna dzielny Pankow Rona Tietje

Wycieczka za sprzątanie

Dzielnice Pankow i Mitte współpracują z międzynarodowy organizatorem wycieczek miejskich Sandemans New Europe. Maurepark jest popularnym ze względu na swoje centralne położenie i historię.

Dołącz do projektu „Rozwijam moją firmę sprzątającą”

Za sprzątanie parku czeka na nas darmowa wycieczka z przewodnikiem. Z wycieczki dowiemy się na temat historii muru berlińskiego oraz wgląd w życie w byłej Niemieckiej Republice Demokratycznej. 26 sierpnia w pierwszym wydarzeniu wzięło udział 70 osób, które odbyło się Maurerpark, osoby wyposażone w specjalne kamizelki, rękawice i worki rozpoczęły sprzątanie parku.

Uważasz, że podobny pomysł przyjął by się w Polsce nie tylko wśród turystów ale także przez mieszkańców? Jednakże pomysł bardzo ciekawy, który z całego serca popieramy.


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama