Sprzątanie sal konferencyjnych – 7 wskazówek

1499

Dla wielu z Was sprzątanie sal konferencyjnych to chleb powszedni i nie stanowi większego problemu. Lecz wielokrotnie okazuje się, że sale konferencyjne są posprzątanie niedokładnie co przedkłada się na postrzeganie przez Klientów a także dla osób, które z niej korzystają.

Sprzątanie Everestu idzie pełną parą

Poniżej kilka sugerowanych kroków i wskazówek, które ułatwią sprzątanie sal konferencyjnych:

  • Wchodząc do pomieszczenia używaj swojego nosa, który od razu powie Ci czy w pomieszczeniu pachnie stęchlizną? Czy obecny jest zapach zepsutego jedzenia? Nie należy to do przyjemnych spraw, na jakie trafia serwis sprzątający, ale dzięki temu największe problemy zostaną zlokalizowane dzięki naszemu powonieniu.

 

  • Wyciągnij pojemniki na śmieci, wyczyść je na zewnątrz i wewnątrz. Niech nie zmyli Was to, że worek na odpady jaki jest wkładany do kosza na śmieci został prawidłowo założony i odpady nie miały kontakty z koszem.

Zakup środków czystości, który nie sprawia problemów

 

  • Zwróć uwagę na pajęcze sieci pozostawione w rogach przy suficie. Wiele serwisów sprzątających nie zwraca na to uwagę, lecz znudzony słuchacz podczas nudnego szkolenia odnajduje je z łatwością.

 

  • Regularne odkurzanie to także podstawa, nawet gdy wykładzina wygląda na czystą i bez leżących na niej okruchów jedzenia.

 

  • Sprzątanie sal konferencyjnych to nie tylko ściany, podłoga czy meble. To także wszystkie sprzęty, jakie znajdują się w Sali jak np. telefon, tablica, gąbki do ścierania, pomoce biurowe itp.

 

  • Skup się na dokładnym i skrupulatnym wyczyszczeniu stołu. Nic bardziej nie rzuca się w oczy jak zacieki lub plamy na białym blacie w salach konferencyjnych.

Odkurzacz Henry – czy wiesz o nim wszystko?

  • „Nogi” krzeseł to wielkie skupiska kurzu i zabrudzeń. Dlatego krzesła także wymagają odpowiedniego czyszczenia i pielęgnacji.

Bądź dokładny

Dokładne sprzątanie sal konferencyjnych pozwoli nam na zrobienie dobrego wrażenia nie tylko na osobach, które będą tam przebywać, ale również na naszym zleceniodawcy. Dokładność i skrupulatność na pewno zaprocentuje w przyszłości, jeżeli zwrócimy szczególną uwagę na detale podczas wykonywania usługi.


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama