Zarządco, zainwestuj w system mat wejściowych!

1646

W ubiegłym tygodniu na naszym profilu facebook, opublikowaliśmy krótkie nagranie ukazujące skutki posypywania chodników piaskiem i solą. Efekt był taki, że wszyscy pracownicy biurowca wnosili na swoich butach piasek do wewnętrznych pomieszczeń w budynku. Czy można temu zapobiec? Oczywiście, że tak, należy zastosować odpowiedni system mat wejściowych i wykonać określone czynności.

Zarządco, zainwestuj w system mat wejściowych

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, pracownicy i odwiedzający goście, którzy wchodzą do budynku przenoszę na swoich butach śnieg, piasek czy sól, ten pierwszy pod wpływem dodatniej temperatury się roztopi i pozostawi na posadzce podłogowej mniejsze lub większe kałuże. Na pewno to zwiększy ryzyko poślizgnięć, upadków czy kontuzji. Dobrze wiemy, kto wtedy za to odpowiada…

Na początek umieść odpowiednie maty na zewnątrz budynku lub wewnątrz przy samym wejściu. Dzięki temu osoby wchodzące pozbędą się pierwszej warstwy zabrudzeń. Kolejnym krokiem jest umieszczenie Kolejnym krokiem jest umieszczenie mat, które będą pomocne przy wchłanianiu się wody. Specjaliści z zakresu systemu mat wejściowych twierdzą, że maty muszą być odpowiednio długie tak, aby chodzący po niej ludzie przeszli od co najmniej 6 do 10 kroków. Właściwości absorbujące będą wtedy największe i mata spełni swoje zadanie.

8 kroków przy czyszczeniu wejść i powierzchni wspólnych

Oczywiście, oprócz wody maty mają za zadanie zbieranie piasku i soli, który przyczepia się do podeszwy butów. Sól, piasek czy inne środki, jakie zarządcy, czy firmy sprzątające wysypują na chodniki mogą skutecznie uszkodzić naszą posadzkę. Odpowiedni system mat wejściowych mat wejściowych pomoże także w codziennym utrzymaniu porządku i czystości. Dlatego firmy sprzątające dobrze, gdyby zaproponowały takie rozwiązanie zarządcy, korzyści będą widoczne dla obu stron.

Ograniczaj i zapobiegaj

Jeżeli zarządca postara się o dobry system mat wejściowych mamy za sobą połowę sukcesu. Drugą połówkę musi dołożyć serwis sprzątający, który za pomocą swoich działań wzmocni działanie systemu. Oczywiście wymaga to odpowiedniego przygotowania.
Przede wszystkim dobrze, aby w pobliżu wejść do budynku serwis posiadał mały składzik, gdzie będzie mógł składować wszystkie najpotrzebniejszy sprzęt do pielęgnowania posadzki. Chodzi oczywiście o środki czystości, sprzęt do sprzątania czy odkurzacze, czy maszyny czyszczące.

Czyste podłogi to bezpieczne podłogi

Nie można zapomnieć o ustawieniu tabliczek „śliska podłoga”, jeżeli widzimy, że nadmiar wody może spowodować upadek ludzi odwiedzających obiekt. Niby oczywista sprawa, lecz często się o tym zapomina.

W zależności od zakupionego systemu mat wejściowych i o ile to możliwe w przypadku intensywnych opadów wymieniaj je jak najczęściej na suche. Dobrze, gdybyś robił to trzy razy dziennie.

Zima nie taka straszna

Negatywne skutki zimy, jakie dają się we znaki po opadach śniegu, które nie jest trudno zaobserwować na posadzkach można zredukować za pomocą odpowiednio dobranego systemu mat wejściowych. Prócz tego dobrze wyszkolony serwis sprzątający zaprawiony w zimowych „bojach” z profesjonalnym sprzętem na pewno ułatwi zadanie zarządcą i pomoże w uniknięciu stresujących sytuacji.


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama