Efektywność na wyciągnięcie ręki – aplikacja monitorująca czystość

1104

Efektywny kosztowo system utrzymania higieny obejmuje nie tylko profesjonalne środki do dezynfekcji i utrzymania czystości, ale również fachowy sprzęt, wiedzę i procedury. Aplikacja monitorująca czystość wspiera właśnie dwa ostatnie elementy naszej czystościowej układanki. Dziś część trzecia – ostatnia – z cyklu o efektywności kosztowej systemu higieny.

Zacznijmy od tego, że aby coś zrobić szybko i wydajnie, powinniśmy się posługiwać prawidłowymi narzędziami pracy. W tym przypadku mówimy o systemie dozowania, wózkach sprzątających, ścierkach z mikrofazy w różnych kolorach, mopach i wielu innych akcesoriach. Personel musi wiedzieć, kiedy i w jakich okolicznościach powinien używać określonego sprzętu. Może to zapewnić tylko system celowanych szkoleń i materiałów dla osób zajmujących się na co dzień sprzątaniem i dezynfekcją.

 

Kiedy mamy do czynienia z miejscami, przez które przewija się masa ludzi, np. biurami, sklepami, szpitalami, halami produkcyjnymi czy budynkami instytucji publicznych, to sprawdzają się rozwiązania systemowe i dużą rolę odgrywa ustalenie planu higieny, czyli sprzątania i dezynfekowania poszczególnych jednostek funkcjonalnych, np. sal chorych w placówce medycznej, toalet w galerii handlowej czy przestrzeni typu open space w biurach. Zadanie ułatwia aplikacja „Czysty szpital – krok po kroku”. Chociaż nazwa aplikacji nawiązuje do sektora zdrowia, to ma ona zastosowanie w procesie profesjonalnego sprzątania również w innego rodzaju obiektach, ponieważ umożliwia tworzenie indywidualnych planów higieny dla poszczególnych pomieszczeń w oparciu o zdefiniowane przez użytkownika powierzchnie.

Aplikacja automatycznie dobiera środki czystości i dezynfektanty oraz częstotliwość sprzątania i kolejność wykonywania czynności. Ustalone przez algorytm plany higieny umożliwiają stworzenie planów sprzątania, czyli podpowiadają krok po kroku, co należy robić i na jakich punktach czy przedmiotach skupić uwagę podczas sprzątania. Częścią aplikacja jest też moduł do monitorowania czystości powierzchni oraz moduł e-learningowy zawierający m.in. filmy instruktażowe i prezentacje.

Aplikacja „Czysty szpital – krok po kroku” umożliwia efektywne zarządzanie procesami związanymi z utrzymaniem higieny przez profesjonalistów z branży FSP, co wpływa na wydajność kosztową wprowadzanych rozwiązań czystościowych. W ostatnich miesiącach sytuacja kryzysowa uwidoczniła, jak ważne są działania prewencyjne, oparte na bazie sprawdzonych i skutecznych rozwiązań higienicznych, a dziś technologia wspiera takie procesy i działania. To właśnie zastosowanie komplementarnego systemu higieny prowadzi do zwiększenia efektywności, a co za tym idzie – do redukcji kosztów, w tym zmniejszenia wydatków na preparaty chemiczne i czas pracy personelu sprzątającego – wyjaśnia epidemiolog Waldemar Ferschke.

www.medisept.pl

Materiał partnera


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama