ISS wspiera rozwój Tork PaperCircle® w całej Europie

562

W ramach swoich działań na rzecz zrównoważonego rozwoju, firma ISS, która jest liderem w zakresie kompleksowego zarządzania obiektami promuję usługę Tork PaperCircle.

Tork PaperCircle

 W dobie coraz bardziej ograniczonych i kosztownych zasobów, recykling oraz wdrażanie gospodarki cyrkularnej zyskały kluczowe znaczenie. Papierowe ręczniki są obecnie najchętniej wybieraną metodą osuszania dłoni, ale tylko 1% z nich jest poddawany recyklingowi. Papierowe ręczniki do rąk pozostają więc niewykorzystaną szansą dla cyrkularnego modelu biznesowego.

Tork PaperCircle to pierwsza na świecie usługa, w ramach której utylizowane ręczniki papierowe ponownie trafiają do użytku. ISS jest jedną z globalnych firm, która rozpoczęła wdrażanie Tork PaperCircle u swoich klientów w niektórych europejskich krajach. Usługa wykorzystywana jest w toaletach, gdzie wszystkie ręczniki trafiają do wyznaczonych koszy. Następnie są transportowane do lokalnych fabryk Essity i przetwarzane na nowe produkty papierowe. W rezultacie ISS pomaga swoim klientom zmniejszyć ilość odpadów
z ręczników papierowych nawet o 20% i ograniczyć emisję dwutlenku węgla w związku z produkcją papieru o 40%.

 

Wejdź w czysty świat biznesu – startujemy z Targami Profesjonalnego Utrzymania Czystości Cleaning Expo!

 

– ISS zobowiązała się osiągnąć do 2040 roku zerową emisję gazów cieplarnianych netto na całym łańcuchu dostaw. Jako największy na świecie dostawca usług sprzątających, staramy się być katalizatorem rzeczywistych zmian w branży, opracowując i wdrażając produkty i praktyki przyjazne dla środowiska – w bliskiej strategicznej współpracy z naszymi dostawcami i klientami. Żadna firma nie jest w stanie samodzielnie rozwiązać kryzysu klimatycznego, więc nawiązywanie współpracy jest niezbędne w budowaniu bardziej zrównoważonej przyszłości  – mówi Tracy Nilsson, Global Head of Sustainability w ISS World Services A/S.

 

– Cieszymy się, że dzięki wsparciu ISS możemy przyczynić się zwiększania recyklingu zużytych ręczników do rąk. Współpracując i dzieląc się wiedzą oraz innowacjami, które pozwalają zmniejszyć wpływ na środowisko, jednocześnie zapewniając higienę i wydajność, zmieniamy naszą branżę – podkreśla Jan Salomon, Key Account Director w Essity.

Tork PaperCircle jest dostępny dla ponad 35 milionów użytkowników na lotniskach, w biurach i innych obiektach w 14 krajach w Europie. Zamykając obieg ręczników papierowych, Essity i jej marka Tork wyznaczają kierunek zmian w branży. Tork PaperCircle to tylko jeden z przykładów zaangażowania Essity w realizację postulatów Porozumienia Paryskiego oraz Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Mycie toalet i sanitariatów – Kompendium wiedzy Kiehla

 

O ISS:

ISS jest liderem w zakresie tworzenia przyjaznych miejsc pracy i kompleksowego zarządzania obiektami. We współpracy z klientami, ISS wspiera zaangażowanie pracowników, opiekuje się i zarządza obiektami, minimalizując przy tym wpływ na środowisko. ISS realizuje swoje zintegrowane usługi zarządzania nieruchomościami poprzez unikalną kombinację eksperckiej wiedzy, danych i doskonałości usług w biurach, fabrykach, portach lotniczych, szpitalach i innych miejscach na całym świecie. ISS zatrudnia ponad 350 000 pracowników na całym świecie. W 2021 r. przychody Grupy ISS Group wyniosły 71 miliardów DKK. Więcej informacji o ISS można znaleźć na stronie www.issworld.com.

Artykuł partnera


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama