czwartek, 28 września, 2023
Strona główna Aktualności Trendy w wyborze posadzek podłogowych

Trendy w wyborze posadzek podłogowych

2624

W ubiegłym roku rynek posadzek podłogowych do zastosowań komercyjnych i przemysłowych, lecz z wyłączeniem podłóg gumowych miał wzrosnąć o 5,1% do 7,3 miliarda Dolarów w cenach sprzedaży producenta lub jak kto woli 4,8 miliarda metrów kwadratowych. Jak wyliczają specjaliści i analitycy średnia cena za metr została oszacowana na 1,39 $, co stanowi niewielki wzrost do 1,36 $ w 2016 roku.

Ten, jak i inne wyniki specjaliści z branży czystości mogą znaleźć w branżowym raporcie zrealizowanym przez ISSA i Amerykańskiego Stowarzyszenia Producentów Urządzeń Czyszczących (AACEM). Główny powód powstania raportu to pomoc profesjonalistą w branży utrzymania czystości być na czasie z komercyjnymi działaniami budowlanymi. Należy być na czasie w zakresie remontów oraz prognoz czy śledzić najnowsze trendy w produkcji i użyciu materiałów podłogowych.

posadzek podłogowych

Popularne typy posadzek podłogowych

Zgodnie z branżowym raportem przygotowanym przez ISSA i AACEM za trzeci kwartał 2017 r. większość podłóg osiąga zbliżone wartości do poziomów, jakie zostały wyliczone na początku roku. Najbardziej dynamicznie rozwijającym się typem podłóg jest podłoga elastyczna, która w stosunku do roku 2008 wzrosła o 12,0% w porównaniu ze wstępną prognozą na poziomie 8,4%. Niestety, ale podłogi drewniane okazały się największym rozczarowaniem, wskaźniki spadły o 11% w porównaniu z rokiem ubiegłym, jest to pokłosie wejście bardzo mocno na rynek luksusowych płytek winylowych (LVT), które były częściej wybierane.

W ostatnich latach budownictwo obiektów wielkopowierzchniowych na świecie było dość niestabilne, rynek remontowy obiektów komercyjnych rozwijał i przewiduje się, że w najbliższym czasie nieznacznie wzrośnie, ponieważ obiekty się starzeją i będą wymagały odpowiedniego remontu czy nawet przebudowy.

Jak wynika z raportu za drugi kwartał 2017 roku, biura zamówiły w 2016 r. aż 26% całej produkcji na podłogi komercyjne. Monitorowanie budowy i wykończenia powierzchni biurowych może okazać się dla osób z branży czystości cenne ze względów na pozyskanie nowych zleceń. Obserwacja trendów rynkowych przede wszystkim z branży budowlanej jest ważne dla firm sprzątających i dystrybutorów.

Raporty dostępne są wyłącznie dla członków ISSA i AACEM pod adresem www.issa.com/flooringtrends. Więcej informacji o członkostwie można znaleźć na stronie www.issa.com/membersh.


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama