Akcja „Zaraz będzie czysto” strzałem w dziesiątkę

1414

„Zaraz będzie czysto” – to akcja skierowana do uczestników podczas zakończonego już Pol’and’Rock Festiwalu. Co rok z miejsca gdzie odbywa się festiwal należy wywieźć blisko 400 ton odpadów.

Podczas imprezy członkowie Pokojowego Patrolu rozdawali uczestnikom worki na odpady, aby Ci sprzątali najbliższe otoczenie wokoło siebie i swoich namiotów. Zapełnione opadami worki składowane były w specjalnie wyznaczonych miejscach. Specjalnie wyznaczonych stref na terenie, gdzie odbywa się festiwal jest 157.

Zaraz będzie czysto – strzał w dziesiątkę

Jest to już druga edycja Akcji „Zaraz będzie czysto” i jak twierdzą organizatorzy śmieci w większości znajdują się wyznaczonej do tego strefie. Pomoc uczestników jest nieoceniona dla specjalnie wynajętej firmy sprzątającej, która ma za zadanie posprzątać teren po festiwalu. Nie będzie to łatwe zadanie, ponieważ festiwal obejmował dość duży kawałek terenu.

Zaraz będzie czysto
Akcja „Zaraz będzie czysto” to strzał w dziesiątkę podczas festiwalu Pol’and’Rock Festiwalu. Warto zachęcać uczestników do sprzątania po sobie. Mamy nadzieję, że przykład będzie brany przez inne wydarzenia tego typu i nie tylko.

Organizatorzy nie tylko mogą pochwalić się udaną Akcją „Zaraz będzie czysto”, ale także przygotowali dla uczestników między innymi Eko Aktywności.

Ekologia na pierwszym miejscu

• Podczas zakupów w pasażu zakupowym uczestnicy festiwalu były dostępne tylko papierowe torby,
• W strefie Lecha piwo było dostępne tylko w kubkach RPET, które w pełni nadają się do recyklingu.
• Lech zorganizował konkurs dla osób, które były najbardziej zaangażowane w utrzymanie czystości na terenie festiwalu,
• Coca-Cola w ramach kampanii #WCIĄŻZMIENIAMY przekazała 100 żółtych koszy na odpady,
• Allegro w swojej specjalnej strefie przygotowało warsztaty dotyczące ekologii, DIY, oraz uczestnicy mogli napełnić tam butelki pitną wodą,
• Reni Jusis była dostępna w strefie Prezero, gdzie można było porozmawiać właśnie ze znaną piosenkarką o ekologii.

Minimalne składki ZUS dla przedsiębiorców na rok 2020 r.

Akcja „Zaraz będzie czysto” to strzał w dziesiątkę podczas festiwalu Pol’and’Rock Festiwalu. Warto zachęcać uczestników do sprzątania po sobie. Mamy nadzieję, że przykład będzie brany przez inne wydarzenia tego typu i nie tylko.

źródło: Gazeta Lubuska

fotografie: Jakub Pikulik


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama