Czas na branżę utrzymania czystości – Bartłomiej Kurek

934

„Czas na branżę utrzymania czystości” to cykl wywiadów z osobami związanymi ze świadczeniem usług sprzątających, dystrybutorami środków czystości i sprzętu oraz producentami działającymi zarówno na polskim jak i zagranicznym rynku. Prawdziwe historie, subiektywne opinie i uwagi będą prawdziwą skarbnicą wiedzy.

Dziś rozmawiamy z Bartłomiejem Kurkiem, który jest Marketing Managerem w firmie Clean Factory.

Zapraszamy do lektury!

Myjnia Parowa
Bartłomiej Kurek, stanowisko: Marketing Manager Interesuję się szeroko pojętą reklamą, psychologią reklamy. W wolnych chwilach gram i oglądam piłkę nożną i ćwiczę edycję video.

 

Dlaczego mobilna myjnia parowa? Czy jest duże zapotrzebowanie na takie usługi?

Poszukiwaliśmy odpowiedniej ścieżki zawodowej i wpadliśmy na pomysł, który jest poszukiwany przez klientów, czyli mobilna myjnia parowa, która świadczy usługi dla osób, które nie mają czasu na stanie w kolejkach do tradycyjnych myjni. Z racji swojej mobilności jesteśmy w stanie wykonać usługę w każdej lokalizacji, także tam, gdzie nie ma dostępu do mediów. Zapotrzebowanie jest dosyć duże-na terenie Szczecina i okolic powstało już kilka firm, a klienci cenią sobie wygodę.

 

Mobilne myjnie parowe są alternatywą dla myjni stacjonarnych? Czy jednak jesteście dla siebie konkurencją?

Można powiedzieć, że jesteśmy alternatywą i konkurencją, choć ceny są porównywalne. Klient sam wybiera, z jakiego rodzaju myjni chce skorzystać, naszym atutem jednak jest to, że dojazd mamy w cenie usługi ponadto cenimy sobie ekologię, a myjnia parowa jest dużo bardziej ekologiczna.

Myjnia Parowa

 

Proszę opisać o ile to możliwe jedną z najtrudniejszych lub najbardziej ciekawych usług jakie udało się Państwu zrealizować?

Miałem kiedyś ciekawskiego klienta. Zadawał dużo pytań niezwiązanych z usługą, ale z całą działalnością firmy. Pytania typu: ile kosztuje sprzęt itp. W końcu sam wziął pistolet od maszyny parowej i zaczął czyścić sobie dywaniki. Zamarłem, szczególnie z tego względu, że sam się kiedyś oparzyłem parą w początkach swojej działalności.

 

Mobilna myjnia parowa kojarzy się głównie z myciem samochodów. Cleanfactory jednak świadczy usługi nie tylko związane z myciem samochodów….

Dokładnie…Dzięki zastosowaniu pary o wysokim ciśnieniu oraz wysokiej temperaturze możliwa jest dezynfekcja czyszczonej powierzchni. Świadczymy usługi czyszczenia niemalże każdej powierzchni, jednakże CleanFactory to nie tylko myjnia parowa. W ofercie posiadamy również pranie tapicerek oraz dywanów, czyścimy maszyny w specjalistycznych zakładach, a nawet jachty, bo w okolicy Szczecina jest ich sporo i przed sezonem jest zapotrzebowanie.

Myjnia Parowa

Jako praktycy jakie możecie przekazać rady dla początkujących osób w branży czystości? Czego należy się wystrzegać, do czego dążyć?

Dla początkujących osób w tej branży radzimy uzbroić się w cierpliwość. Nie zawsze wszystko wyczyścimy tak szybko jak pokazują to reklamy. Czasami trzeba użyć różnych technik czy środków, żeby skutecznie doczyścić naszą powierzchnię, warto jednak dążyć do tego, aby klient był zadowolony.

Dziękujemy za rozmowę! Życzymy samych sukcesów! (red)


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama