Czas na branżę utrzymania czystości – Enzim

1873

„Czas na branżę utrzymania czystości” to cykl wywiadów z osobami związanymi ze świadczeniem usług sprzątających, dystrybutorami środków czystości i sprzętu oraz producentami działającymi zarówno na polskim jak i zagranicznym rynku. Prawdziwe historie, subiektywne opinie i uwagi będą prawdziwą skarbnicą wiedzy.

Zapraszamy do zapoznania się z polskim producentem chemii profesjonalnej firmą Enzim!

Mówi się, że przyszedł czas na branżę utrzymania czystości. Czy firma Enzim stała się odpowiedzią na te czasy? Co wyróżnia Wasz zespół?

Najlepiej korzystać z młodości – nie tylko ciałem, ale i duchem. To właśnie w pracy
z młodymi rodzi się rzeka pomysłów, kreatywność i świeżość. Jednak w tym wszystkim nie może zabraknąć doświadczenia, jeden z założycieli Stanów Zjednoczonych Benjamin Franklin kiedyś powiedział, że – „Szkoła doświadczenia kosztuje, ale żadna inna nie potrafi lepiej wykształcić człowieka”.

Warto podążać tą myślą – przyszłość to współpraca młodych ze starszymi, łącząc młodość i doświadczenie wspólnie pracujemy na sukces firmy Enzim.
Obserwując współczesną branżę utrzymania czystości – pragniemy widzieć, nie tylko świeże spojrzenie i innowacyjność, ale markę opartą na doświadczeniu w udoskonalaniu produktów.

Nadchodzące trendy w profesjonalnym sprzątaniu

Postęp to rozwój – zespół wykorzystując swój potencjał, systematycznie bierze udział w szkoleniach – a zdobytą wiedzę i doświadczenie wykorzystujemy, aby rozwijać polski rynek środków czystości. Enzim to innowacyjność – marka odpowiada na potrzeby współczesnego świata, wprowadzając na rynek produkty oparte o najnowsze technologie.

Zajmujecie się produkcją profesjonalnych środków czystości dla firm sprzątających. Jak działania prowadzone przez Enzim wpłyną na rozwój branży czystości w Polsce?

Współczesny świat propaguje różne style życia – są ludzie, którzy większość życia spędzają w pracy lub podróży. Noce i dnie w hotelach, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Marzymy, żeby w tym hotelowym pokoju czy biurze mieć odrobinę domu. Komfort, schludność i czystość oferowana przez firmy sprzątające – to przyszłość i rozwój branży czystości w Polsce.

Patrząc na potrzeby rynku, warto zwiększać świadomość pracowników i właścicieli film sprzątających czy branży hotelowej, jak w łatwy sposób zadbać o komfort na ich obiektach. Enzim przynosi gotowe rozwiązania, aby łatwo i skutecznie podnieść standard
i sprawić, by klient czuł pełną satysfakcję.

Firmom sprzątającym brakuje czasu na uciążliwe prace porządkowe. Czy są jakieś trudne zanieczyszczenia, które spędzają sen z powiek osobom sprzątającym? Jak proponujecie oszczędzić ich czas i energię?

Wiele razy trafiliśmy do miejsc, w których słaba wentylacja sprawiła, że na fugach
i ścianach pojawił się nieproszony gość – grzyb. Chociaż wygląda nieestetycznie – jego usunięcie graniczy z cudem. Obecność pleśni wpływa negatywnie na układ nerwowy
i odpornościowy, sprzyja zmęczeniu oraz prowadzi do alergii. Szukamy odpowiedzi
w Internecie, stosujemy domowe sposoby, tracimy czas i energię.

W naszych domach, hotelach czy szpitalach potrzebujemy prostych rozwiązań. W równej walce z pleśnią nieoceniony okazuje się preparat na bazie chloru ENZIM E 440 ANTI MOLD dostępny w naszej ofercie, który nie tylko usuwa bakterie, ale również eliminuje zarodniki pleśni, a jego dodatkowym atutem jest przyjemny miętowy zapach. Dzięki temu, podczas sprzątania kabiny prysznicowej — jesteśmy w stanie swobodnie oddychać.

Ciężko uwierzyć, że brudne fugi mogą stać się tylko złym snem. A gdyby tak dało się wyczyścić fugi bez szorowania? Czy na to firma Enzim też ma gotową receptę?

Nie ma rzeczy niemożliwych – wyobraźcie sobie, że możecie wyczyścić fugi w 30 sekund. To brzmi niewiarygodnie, ale tak! ENZIM E 430 SHARK – to zdecydowanie numer jeden w walce z grzybami czy zabrudzeniami na fugach. I chociaż ciężko w to uwierzyć — zrobi to bez szorowania. A jak ktoś nie wierzy – najlepszą opinię buduje się na własnym doświadczeniu.

Nasza planeta staje się coraz bardziej zanieczyszczona, obserwujemy jak stopniowo umiera. Czy marka Enzim, która specjalizuje się w czystości, dba również o czystość Ziemi?

Plastik, który każdego dnia ląduje na dnie naszych mórz i oceanów zabija rocznie ponad milion zwierząt. Nie możemy być obojętni na los naszej planety. Łatwo powiedzieć, ale trudno wprowadzić w życie – może na początek warto zacząć od małych kroków. AKADEMIA ENZIM to blog, który nie tylko promuje produkty, ale przede wszystkim szkoli
i edukuje. Zmieniajmy codzienne nawyki – nie wyrzucajmy pojemników po produktach chemicznych, napełniajmy je za pomocą 5 litrowego baniaka, aby wykorzystać je ponownie nawet kilkadziesiąt razy.

To nie koniec działań podejmowanych na rzecz środowiska – dozownik z dwoma nakrętkami. Precyzyjnie dobrana miarka pozwala na zużycie tylko takiej ilości płynu, jaką potrzebujesz. To inicjatywa, która pozwala ograniczyć ilość środków chemicznych używanych w środowisku. Innowacyjność tego dozownika to oszczędność, nie tylko pieniędzy, czasu i energii, ale troska o naszą planetę.

Branża czystości się rozwija, a w Polsce powstaje wiele miejsc, które korzystają z pomocy firm sprzątających. Jak Enzim dociera z ofertą do nowych dystrybutorów?

Uczciwie prowadzone działania, oparte na wsparciu i współpracy są gwarancją pozyskania nowych dystrybutorów. Enzim pragnie zapewnić przyjazną przestrzeń do sprzedaży produktów. Nie ma mowy o nieuczciwej konkurencji czy wzajemnym przejmowaniu klientów — jesteśmy drużyną. Dbamy o to, aby rynek nie był popsuty, dlatego nie tworzymy wewnętrznej konkurencji – oferujemy wyłączność dystrybucji na jasnych zasadach.

Nie czekaj! Pozyskaj referencje dla firmy sprzątającej

Biorąc pod uwagę konkurencyjność rynku, dlaczego warto postawić na firmę Enzim? Na jaką opiekę może liczyć Wasz dystrybutor?

Współpraca z Enzim to nie tylko korzyści płynące bezpośrednio z produktów. Stawiając na markę, stawiasz na rozwój – inwestujesz czas w dobrą współpracę, na uczciwych zasadach. Firma towarzyszy klientom na każdym etapie rozwoju dystrybucji – szkoli i pomaga w pozyskaniu nowych klientów.

Bezpłatne próbki produktów, regały wystawowe, bezpłatne materiały marketingowe, dostęp do pełnej dokumentacji technicznej produktów czy odroczony termin płatności – to tylko niektóre atuty współpracy. Enzim stawia na wzajemną pomoc i wymianę doświadczeń.

Skoro branża czystości się rozwija, warto zapytać – jakie cele wyznaczyła sobie marka Enzim na 2020 rok?

Enzim powstał, aby rozwijać Polski rynek środków czystości. Celem jest wyposażenie polskiego rynku produktów w innowacyjne technologie, od dawna używane na rynkach zachodnich. Nie zatrzymamy się tylko na Polsce, pragniemy rozszerzać dystrybucję na inne części Europy. Możemy się nawet pochwalić – rozpoczęliśmy już współpracę z Ukrainą. Nie pozostajemy tylko na tym, wysłaliśmy testową wersję produktów do USA, a obecnie prowadzimy wstępne rozmowy z dystrybutorem ze Szwecji.

Kultura organizacji w firmie sprzątającej? Czy to jest możliwe?

Jednym z głównych celów 2020 jest również edukacja – to wartość dodana firmy. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem z dystrybutorami prowadząc Akademię Enzim. Nowy rok rozpoczniemy podejmując nowe wyzwanie – Podcast Akademia Enzim, który pozwoli znaleźć odpowiedź na każde nurtujące naszych klientów pytanie.

Dziękujemy! (red)


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama