Grupa ISS wycofuje się z Europy Środkowej

3650

Lider z branży usług sprzątających firma ISS wycofuje się z 13 krajów na całym świecie, w tym z 6 w Europie Środkowej. Firma z duńskim rodowodem zawiesza swoją działalność w Tajlandii, Brazylii, Malezji, Filipinach, Brunei, Chile, Izraela, a także z Czech, Estonii, Węgier, Słowacji, Słowenii i Rumunii.

Tak drastyczne cięcia mają za zadanie zwiększyć rentowność firmy, w powyższych krajach przychody wygenerowane to tylko, lub aż 12% dla całej grupy ISS w 2017 r. Według osób zarządzających firmą wyjście z tych krajów pozwoli na zmniejszenie ryzyka, ale także wiązać się to będzie ze spadkiem Klientów oraz zmniejszeniem liczby pracowników o 20%.

ISS

ISS zamierza się rozwijać

Grupa ISS zamierza skupić się na tych rynkach, które oferują znacznie lepsze warunki dla prowadzeniu biznesu i będą znacznie rentowne. To pozwoli przyśpieszyć założony wzrost na poziomie od 4% do 6%. Zarząd zadeklarował także, że będzie inwestował w takie segmenty jak usługi techniczne, catering, a także w grę wchodzą inne inwestycje, które będą zwiększały przychody.

Z informacji jakie znajdują się w oficjalnym komunikacie grupy ISS nie ma wzmianki o Polsce, gdzie firma zatrudnia w sumie blisko 2000 pracowników. W związku z tym można wysnuć wnioski, że w Polsce rynek usług sprzątających jest atrakcyjny dla grupy, która nie ma zamiaru wycofywać się znad Wisły. Mamy nadzieję, że będzie wiązało się to ze wzrostem inwestycji w Polsce.

Jak czysty jest Twój smartphone?

Grupa ISS powstała w 1901 roku w Kopenhadze (Dania) i stała się światowym liderem na rynku usług Facility Services. ISS był akronimem od słów International Service System, lecz od 2001 roku skrót ten oznacza Integrated Service Solutions i obecnie jest jedynym stosowanym oznaczeniem firmy. Grupa swoją działalność zaczynała od usług ochroniarskich, aby potem zdominować takie segmenty jak usługi sprzątania, catering, office support czy usługi tzw. złotej rączki.

źródło:issworld.com


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama