Kolejna nagroda EcoVadis dla Essity za wyniki w zakresie zrównoważonego rozwoju

191

Grupa Essity, lider w dziedzinie higieny i zdrowia, po raz trzeci została nagrodzona platynowym medalem EcoVadis. Tym samym Essity znalazła się w gronie 1% najlepiej ocenianych przez EcoVadis firm pod kątem wyników działań w zakresie zrównoważonego rozwoju. Tork, marka Essity, wspiera firmę w realizacji jej celów poprzez dostarczanie innowacyjnych, przyjaznych dla środowiska produktów i rozwiązań higienicznych, podnosząc tym samym standardy higieny i zdrowia na całym świecie.

Ecovadis

Uzyskując 78 na 100 punktów, Essity po raz trzeci zdobyła platynowe wyróżnienie. Tegoroczne zestawienie uwzględnia wyniki 62 000 firm ocenianych przez EcoVadis w latach 2018-2022 i uwzględnia szereg kwestii związanych z CSR w czterech obszarach:

  • środowiska,
  • praw człowieka i praw pracowniczych,
  • etyki,
  • łańcucha dostaw.

– Jako globalna firma zajmująca się higieną i zdrowiem, dostarczająca każdego dnia produkty i rozwiązania dla ponad miliarda ludzi, Essity angażuje się w odpowiedzialne praktyki biznesowe w całym łańcuchu wartości. Z dumą po raz kolejny przyjmujemy platynowy medal EcoVadis, który stanowi wyraz uznania dla naszych działań i utwierdza nas w poczuciu, że obraliśmy właściwy kierunek – mówi Magnus Groth, prezes i dyrektor generalny Essity.

EcoVadis jest znaną agencją ratingową oceniającą praktyki firm w zakresie ich społecznej odpowiedzialności biznesu. Dzięki unikalnej metodologii oceny EcoVadis dokonuje analizy działań i dostarcza narzędzia do poprawy wydajności przedsiębiorstw w obszarach: środowiskowym, społecznym i etycznym w ponad 200 branżach na terenie ponad 175 krajów.

źródło: www.tork.pl


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama