Korzyści dla Twojego biznesu z nowoczesnego modelu sprzątania w oparciu o dane

3197

Firmy z branży sprzątającej chętnie wykorzystują nowe możliwości płynące
z użytkowania nowoczesnej technologii. Ale od czego zacząć i jaki będzie rzeczywisty efekt? Odpowiedź dają wyniki najnowszych badań nad Tork EasyCube ™, wiodącym na świecie oprogramowaniem do zarządzania sprzątaniem obiektów. Wykazano, że sprzątanie w oparciu o dane zmniejsza liczbę godzin poświęconych na pracę o co najmniej 20%, a dozowniki są uzupełniane na czas w 99%.

Zobacz także: Zagłosuj na najbardziej innowacyjny produkt w branży czystości

Branża usług sprzątających ma bardzo obiecujące prognozy ekonomiczne. Oczekuje się, że dochód tego sektora osiągnie 74 miliardy USD do 2022 roku, przy wzroście średnio o 6,2% każdego roku . Pomimo szybkiego wzrostu branży usług sprzątających, istnieją kluczowe wyzwania, z którymi mierzą się zarówno duzi, jak i mali dostawcy. Trzy podstawowe z nich to: niskie marże, duża rotacja personelu i utrata klientów. Szacuje się, że firmy zajmujące się sprzątaniem tracą średnio do 55% klientów każdego roku . Przemysł sprzątający szuka nowych możliwości i rozwiązań, dlatego sprzątanie w oparciu o gromadzenie danych to konkretny przykład korzyści, jakie może przynieść Internet Rzeczy i zaawansowana łączność w sektorze usług dla obiektów.

Zobacz także: Umaszynowienie sprzątania w sieciach handlowych stale rośnie

“Zastosowanie nowych technologii zarówno w celu wsparcia zarządzania obiektami, jak i tworzenia lepszych warunków pracy może stanowić najważniejsze wyzwanie dla specjalistów w tej dziedzinie.” – jak podaje Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS) & International Facility Management Association (IFMA) .

Tork EasyCube ™ to usługa w chmurze, która gromadzi w czasie rzeczywistym dane z połączonych urządzeń. Precyzyjne dane, dostępne w czytelnej aplikacji internetowej, pozwalają kierować personel sprzątający tam, gdzie jest rzeczywiście potrzebny. Czujniki w dozownikach Tork mierzą liczbę gości oraz poziom zużycia wkładów. Informacje uzyskane w aplikacji Tork EasyCube ™ pozwalają wyeliminować rutynowe sprawdzanie pomieszczeń.
Tork EasyCube™ ma obecnie ponad 100 klientów – sprawdza się w miejscach o dużym natężeniu ruchu, w parkach rozrywki, centrach handlowych, a także budynkach biurowych i na lotniskach. Działania personelu sprzątającego opierają się na informacjach uzyskiwanych na bieżąco z Tork EasyCube™. Wyniki pokazują dwucyfrowy wzrost w zakresie wydajności pracowników i jakości czyszczenia:

• 24% mniej czynności sprzątających przy zwiększonej jakości poszczególnych działań
• Co najmniej 20% godzin zaoszczędzonych dzięki sprzątaniu w oparciu o dane
• W pełni uzupełnione dozowniki przez średnio 99% czasu

Zobacz także: Niehigieniczni pracownicy serwisu sprzątającego

„Jednym z najtrudniejszych wyzwań w branży sprzątającej jest obsługa obiektów o bardzo dużym natężeniu ruchu. Dostęp do danych w czasie rzeczywistym umożliwia pracę w zupełnie nowy, bardziej inteligentny sposób. To rewolucja, której wartość można łatwo udowodnić”- mówi Anna Königson Koopmans, kierownik ds. marketingu europejskiego w firmie Tork Solutions.

Badania wykazują również, że w standardowym modelu sprzatania ok. 89 % kontroli dozowników jest zbędnych. Firma Microsoft rozumie znaczenie pozykiwania danych dotyczących utrzymania higieny w obiektach.

Zobacz także: Czyszczenie samochodu – podstawowe kroki

“Firmy obecnie działające na rynku nie mogą pozwolić sobie na ignorowanie korzyści niesionych przez koncepcję Internetu Rzeczy. Jego odrzucenie oznaczałoby rezygnację z wartościowych rozwiązań w czasie, gdy wymagania klientów i konkurencja wyłącznie rosną.” – mówi Corine Schep, dyrektor ds. danych, sztucznej inteligencji, zaawansowanej analityki i Internetu Rzeczy na region EMEA w Microsoft.

Tork EasyCube

 

Sposób czyszczenia oparty na danych zmienia branżę sprzątającą
Opracowując i udoskonalając oprogramowanie do czyszczenia opartego na danych, Tork i Essity współpracują z ekspertami w dziedzinie rozwiązań cyfrowych – Kaj Storbacka, profesor ds. rynków i strategii na Uniwersytecie w Auckland oraz Corine Schep, dyrektor ds. danych, sztucznej inteligencji, zaawansowanej analityki i Internetu Rzeczy na region EMEA w Microsoft pracują nad tym, aby nadal oferować innowacje
i nowe rozwiązania o sprawdzonej wartości.

Zobacz także: Rewolucja w sprzątaniu za sprawą rozszerzonej rzeczywistości

O Tork EasyCube ™

• Tork EasyCube ™ to usługa w chmurze, która gromadzi w czasie rzeczywistym dane z połączonych urządzeń
• Czujniki w dozownikach Tork, liczniki gości i urządzenia gromadzące dane (DCU) mierzą liczbę gości oraz poziom zużycia wkładów.
• Tork EasyCube ™ pozwala wyeliminować rutynowe sprawdzanie łazienek. Personel sprzątający może skupić się na łazienkach, które faktycznie wymagają interwencji.
• Konkretne dane ułatwiają podejmowanie właściwych decyzji. Obserwując zużycie wkładów na osi czasu, kierownicy mogą podejmować trafne decyzje o zakupach i wymaganym budżecie.Kierownicy mogą także monitorować realizację KPI, zapewniając wysoką jakość usług sprzątania i niskie koszty.

Link do dodatkowych informacji: https://www.tork.pl/easycube/

źródło: tork.pl


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama