CLINEX EDU: Czyszczenie ram okiennych po remoncie

317

Właściwe zabezpieczenie okien przed wykonaniem prac remontowych uchroni nas przed przykrymi konsekwencjami w postaci trudnych do usunięcia zabrudzeń. Jeżeli tego nie zrobiliśmy, możemy się spodziewać, że na szybach i ramach okiennych znajdziemy kurz, pył czy plamy po kleju i gruncie. Bez użycia specjalistycznych preparatów chemicznych pozbycie się uporczywych zabrudzeń poremontowych może zająć sporo czasu i nie przynieść zamierzonego rezultatu. W poniższym materiale przeprowadzimy Was przez proces mycia okien po remoncie i usunięcia trudnych zabrudzeń.

Od czego rozpocząć mycie okien po remoncie?

W pierwszej kolejności należy skompletować niezbędny sprzęt do mycia okien. W przypadku mycia okien po remoncie nie wystarczą ścierki oraz pojemnik z wodą i płynem do szyb. Podczas remontu wytwarza się ogromna ilość pyłu i kurzu, który wnika w szczeliny. Dodatkowo na szybach i ramach mogą znaleźć się plamy po wykorzystanych materiałach budowlanych związanych z pracami remontowymi.

Pomocny sprzęt do mycia okien:

  • ścierki z mikrofibry
  • parownica
  • różnej wielkości szczotki do usuwania zabrudzeń z trudno dostępnych miejsc
  • myjka do okien
  • ściągaczka do okien

Jak myć ramy okienne po remoncie?

Ramy okienne to nie tylko to, co widzimy zewnątrz oraz wewnątrz, ale również środek okien. Dlatego czyszczenie rozpoczynamy od usunięcia nadmiaru zgromadzonych zabrudzeń wewnątrz za pomocą ścierek. W przypadku kiedy pył znajduje się w trudnodostępnych miejscach użyj szczotek i parownicy. Gdy wstępnie oczyściliśmy wnętrze, przechodzimy do właściwego czyszczenia. Na ścierkę z mikrofibry nanosimy CLINEX FAST PLAST i przecieramy wewnętrzne ramy do usunięcia zanieczyszczeń.

Równie dużo zabrudzeń znajduje się na zewnętrznych ramach okiennych, które należy usunąć. Głównie jest to kurz oraz pył, który osiadł na powierzchni.  Usuwamy nadmiar za pomocą wilgotnej ścierki i myjemy ramy tak jak wewnątrz produktem CLINEX FAST PLAST, który nie tylko czyści, ale również pozostawia powłokę antystatyczną przeciwdziałającą osadzaniu się kurzu.

Usuwanie kleju i uporczywych zabrudzeń z powierzchni ram okiennych

Oprócz kurzu i pyłu najczęściej na ramach okiennych mogą znajdować się resztki kleju lub folii samoprzylepnej, lub innego rodzaju etykiety, których usunięcie domowymi sposobami jest niezwykle utrudnione. Podczas usuwania tego typu zabrudzeń przede wszystkim nie używaj różnego rodzaju skrobaków. Niewłaściwe użycie skrobaków może spowodować powstanie głębokich rys na ramach lub ich bezpowrotne uszkodzenie.

Z łatwością usuniesz pozostałości kleju i niepotrzebną folię oraz etykiety dzięki CLINEX ANTI SPOT. Wyjątkowa formuła oraz skład pozwalają na usunięcie nawet starych „zapieczonych” naklejek i nagromadzonych zabrudzeń na ramach okiennych. Anti-Spot nie zawiera wybielaczy, dzięki czemu nie dojdzie do odbarwienia czyszczonej powierzchni.

mycie okien po remoncie

Mycie okien po remoncie

Na sam koniec do wyczyszczenia pozostają szyby. Często możecie mieć wrażenie, że zabrudzeń jest niewiele i wystarczy tylko przetarcie ich suchą ścierką. Nic bardziej mylnego, na powierzchni szyby mogą znajdować się zanieczyszczenia, które mogą porysować szyby w oknach.  W związku z powyższym bez względu na to czy gołym okiem widać lub nie widać zabrudzeń użyj myjki, którą solidnie namocz we wcześniej przygotowanym roztworze CLINEX PROFIT GLASS lub użyj już gotowego produktu do mycia szyb CLINEX GLASS. Rozprowadź obficie na szybach, a nadmiar zbierz za pomocą ściągaczki- szyby będą czyste bez pozostawionych smug.

W przypadku nagromadzonego zaschniętego brudu idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie niezawodnej i skutecznej pianki do mycia szyb CLINEX GLASS FOAM. Dzięki swojej postaci dłużej utrzymuje się na powierzchni i nie spływa tak szybko dzięki czemu nagromadzony brud ma dłuży kontakt z preparatem i łatwiej go usunąć. Rozprowadź piankę bezpośrednio na czyszczoną powierzchnię i odczekaj kilkanaście sekund, aby preparat mógł związać nagromadzony brud. Dopiero wtedy użyj myjki lub ścierki z mikrofazy, nadmiar preparatu usuwamy również ściągaczką.

Podsumowanie

Mycie szyb i czyszczenie ram okiennych po remoncie nie należy do najłatwiejszych czynności. Aby czyszczenie przebiegało szybko i skutecznie należy przede wszystkim użyć sprawdzonych i profesjonalnych środków czystości. W połączeniu z odpowiednio dobranym sprzętem okna po remoncie będą krystalicznie czyste.

źródło: clinex.com.pl


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama