Nowe badanie Tork pokazuje jak czyste, dobrze funkcjonujące miejsce pracy wpływa na satysfakcję pracowników

200
higienicznych
Pakiet produktów higienicznych Tork dla biur, dzięki inteligentnym rozwiązaniom przeznaczonym dla całego obiektu, pomaga firmom zwiększyć zadowolenie pracowników w miejscu pracy. Przykładem są dozowniki Tork o dużej pojemności – certyfikowane jako łatwe w użyciu – pozwalają personelowi sprzątającemu na wydajną pracę, zapewniając im szybką i bezproblemową wymianę wkładów.

Wyzwania menadżerów obiektów

Aktualnie główne problemy menedżerów obiektów dotyczą: łańcucha dostaw, braków personelu, przepisów dotyczących zrównoważonego rozwoju i rotacji pracowników. Zarządcy mierzą się z nimi dysponując często coraz mniejszą ilością czasu i ograniczonym budżetem. Jednocześnie po pandemii znacząco wzrosły oczekiwania pracowników dotyczące czystości, higieny
i zrównoważonego rozwoju. Sprawne zarządzanie budynkiem jest zatem nie lada wyzwaniem. Badania pokazują, że menedżerowie priorytetowo traktują utrzymanie czystości w obiekcie, jednak na poprawę wydajności i jakości sprzątania poświęcają jedynie około 18% swojego czasu pracy1.

Czystość to coś więcej niż tylko wyznacznik higieny

Istnieje wyraźna korelacja między czystą, dobrze funkcjonującą przestrzenią pracy a zadowoleniem personelu. Wyniki najnowszego badania Tork nie pozostawiają wątpliwości:

  • 86% pracowników biurowych uważa czystość za najważniejszy aspekt dobrego środowiska pracy2.
  • 85% jest zdania, że czystość toalet odzwierciedla ogólny stan budynku.
  • 67% pracowników jest bardziej skłonnych składać skargi dotyczące łazienek niż innych części biura2.
  • 45% zażaleń w biurowcach dotyczy właśnie łazienek3.

Jak menedżerowie obiektów mogą wykorzystać te dane? Dbając o odpowiednią obsługę i wydajne sprzątanie łazienek, mogą zmniejszyć liczbę zażaleń, a tworząc czystsze miejsce pracy – zyskać bardziej zadowolonych pracowników biurowych i zwiększyć ich satysfakcję z wykonywanych działań.

Większe zadowolenie pracowników w miejscu pracy dzięki Pakietowi produktów higienicznych Tork dla biur

Pakiet produktów higienicznych Tork dla biur, dzięki inteligentnym rozwiązaniom przeznaczonym dla całego obiektu, pomaga firmom zwiększyć zadowolenie pracowników w miejscu pracy. Przykładem są dozowniki Tork o dużej pojemności – certyfikowane jako łatwe w użyciu – pozwalają personelowi sprzątającemu na wydajną pracę, zapewniając im szybką i bezproblemową wymianę wkładów.

Pracę ekip sprzątających ułatwia także nowy Tork system odświeżaczy powietrza Constant, który pozwala utrzymać stałą świeżość w łazienkach. Wykorzystując zaawansowaną technologię bez propelentów, umożliwia neutralizowanie zapachów w sposób ciągły i z jednakową intensywnością. W przeciwieństwie do wielu dostępnych na rynku systemów, dozownik można zamontować na dowolnej wysokości, co umożliwia jego łatwą obsługę, a wymiana wkładów i baterii może odbywać się podczas regularnego sprzątania. Tork dozownik odświeżacza powietrza Constant posiada certyfikat „Easy-to-use”, który potwierdza jego bezproblemowe uzupełnianie.

Częścią pakietu dla biur jest Tork Vision Sprzątanie – wiodące na świecie rozwiązanie do sprzątania, które wykorzystuje dane w czasie rzeczywistym. Połączone ze sobą dyspensery wraz z licznikami osób uwzględniają aktualne dane, dzięki czemu personel sprzątający dokładnie wie, kiedy i gdzie należy uzupełnić dozowniki. Stosując rozwiązanie Tork można zmniejszyć liczbę ich kontroli o 91%4, jednocześnie mając pewność, że pozostają uzupełnione przez 99% czasu5.

W pakiecie znajduje się także Minimalizator skarg w biurze – cyfrowe narzędzie dla menedżerów obiektów, które sprawdza ich wiedzę w oparciu o dane branżowe i prezentuje rozwiązania w zakresie higieny oraz czyszczenia. Dzięki temu kierownicy obiektów otrzymują gotowe sposoby na zaoszczędzenie czasu personelu sprzątającego oraz zmniejszenie liczby wpływających skarg.

– Kluczową kwestią jest dla nas wsparcie pracy kierowników obiektów. Przyglądając się ich działaniom i analizując problemy staramy się stworzyć produkty i usługi, które zapewnią zarówno doskonałe wrażenia użytkowników, jak i usprawnią procesy sprzątania. Zdajemy sobie sprawę, że łatwe i sprawne utrzymanie czystości w łazienkach pozwoli zespołom sprzątającym zaoszczędzić czas, który mogą następnie wykorzystać na zadania w pozostałych częściach budynku. Nasze badania dowodzą, że czysta łazienka to mniej skarg pracowników, a lepsza jakość sprzątania przekłada się na ich większą satysfakcję w miejscu pracy – mówi Anna Königson Koopmans, dyrektor ds. marketingu w firmie Essity.

1 Bringing the Office Customer to Life, badanie ilościowe wykonane w 2020 roku dla Essity

2 Czerwiec 2022 Behaviorally – Jakościowe i ilościowe badanie segmentu biurowego z udziałem ponad 600 respondentów w Ameryce Północnej i Europie

3 Statista: średnia w latach 2017–2021, 185 respondentów z Ameryki Północnej (wykonawcy usług budowlanych i dostawcy usług sprzątania w obiektach komercyjnych)

4 Na podstawie pomiarów klientów i informacji zwrotnych z kontroli dozowników na przestrzeni 6 miesięcy przed i po instalacji Tork Vision Sprzatanie (od czerwca do grudnia 2019 r.). Mierzono w 16 lokalizacjach podłączonych do Tork Vision Sprzatanie, przy czym każda kontrola dozownika trwała ok. 20 sekund

5 Zmierzone dla prawie 13 000 podłączonych dozowników w okresie od czerwca do grudnia 2019 r., na podstawie miesięcznego czasu, przez który dozownik jest pusty, w porównaniu z całym miesiącem.

źródło: Tork


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama