Z brudnej wody powstaje czysta dzięki PolyGlu [Zobacz Nagranie]

5709

PolyGlu to proszek, który przykleja się do zanieczyszczeń, które znajdują się w wodzie i opadają na dno. Jest to wynalazek małej japońskiej firmy, która została założona w 1993 roku. PolyGlu w ciągu kilku minut może poprawić jakość wody.

PolyGlu – co to takiego ?

Kluczowym składnikiem PolyGlu jest polimer aminokwasu glutaminowego – koagulat wytwarzany jest ze sfermentowanej soi. Proszek przyśpiesza koagulację zanieczyszczeń w wodzie. Środek jest bardzo bezpieczny i ekologiczny stosowany w różnych dziedzinach, takich jak żywność, urządzenia przemysłowe czy materiały kosmetyczne.

Zobacz nagranie:

Jeden gram proszku PolyGlu może oczyścić do 5 litrów zanieczyszczonej wody, w zależności od zmętnienia źródła wody. Produkt może być również stosowany w wodzie o różnych poziomach kwasowości i temperaturach. Świetnie także nadaje się do oczyszczania ścieków, jednak nie można ich w pełni oczyścić – wymagane jest dalsze filtrowanie, aby można było bezpiecznie ją spożywać.

Wykorzystanie japońskiego wynalazku

Japoński wynalazek był już z powodzeniem zastosowany w Indiach, Somalii, Bangladeszu i Tanzanii, oraz w regionach, w których występuje niedobór wody. W Mogadiszu, stolicy zniszczonej wojną Somalii był on bardzo szeroko stosowany w obozach dla uchodźców. PolyGlu idealnie się sprawdził i pomógł skutecznie oczyszczać wodę dla dużej ilości osób znajdujących się w obozach.

Zobacz nagranie:


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama