Skuteczne sposoby usuwania pleśni

2940

W niniejszym artykule opiszemy skuteczne sposoby usuwania pleśni. Pleśń może być uciążliwym problemem dla personelu sprzątającego, zwłaszcza w bardziej wilgotnych miejscach. Pleśń powstaje w wilgotnych miejscach i można ją często znaleźć w miejscach przecieków na dachach, rurach czy oknach. Ponadto pleśń może pojawić się na panelach sufitowych i ściennych, produktach papierowych i kartonowych, farbach, tkaninach, dywanie i nie tylko.

Skuteczne sposoby usuwania pleśni z różnych powierzchniach

Plaga pleśni w budynkach może prowadzić do nieprzyjemnych skutków zdrowotnych dla osób, które się w nich znajdują. Według Center for Disease Control and Prevention (CDC), u niektórych osób pleśń może powodować zatkany nos, ból gardła, kaszel lub świszczący oddech, pieczenie oczu oraz wysypkę.

Robot do czyszczenia posadzek zdobywa nagrodę Amsterdam Innovation Award 2020

Usuwanie pleśni nie należy do przyjemnych zajęć, niemniej jednak ważne jest, aby utrzymać budynek w dobrym stanie. Poniżej znajduje się krótki przewodnik, który pomoże się Wam uporać z inwazją pleśni.

Na początek ochrona

Skuteczne sposoby usuwania pleśni to nie tylko metodologia jej usunięcia, ale również sposoby ochrony osobistej podczas wykonywania tej nieprzyjemnej czynności. Przed czyszczeniem zaopatrz się i pamięta o założeniu rękawic ochronnych, okularów i maski, aby chronić swoje zdrowie. Jeżeli jest taka możliwość możesz użyć jednorazowego kombinezonu ochronnego. Korzystaj ze sprawdzonych środków ochrony osobistej. Nie warto oszczędzać na ochronie własnego zdrowia.

Usuń źródło wilgoci

Drugim krokiem jest przede wszystkim zlokalizowanie i pozbycie się źródła wilgoci. Jeżeli ten krok zostanie pominięty możesz być pewny, że pleśń wróci bardzo szybko nawet po jej wyczyszczeniu. Jeżeli uporałeś się ze źródłem powstawania pleśni możesz przejść do jej usuwania.

Do usuwania pleśni będzie potrzebny Ci odpowiedni środek czyszczący. Wybieraj produkty grzybobójcze i pleśniobójcze. Gotowy roztwór preparatu czyszczącego nanieś na czyszczony obszar za pomocą butelki ze spryskiwaczem lub w przypadku większych powierzchni rozpylacza z pompką. Pomoże to zmniejszyć ryzyko pojawienia się zarodników pleśni w powietrzu podczas mechanicznego procesu jej usuwania.

Wirtualne Targi Utrzymania Czystości – Online Interclean Amsterdam

Skuteczne sposoby usuwania pleśni to nie tylko jej usuwanie, ale również skuteczne zapobieganie jej powstawania. Nie dopuszczaj do jej rozwoju. Przede wszystkim musisz osuszać wilgotne i mokre obszary. Warto rozważyć użycie wentylatorów i specjalnych osuszaczy, aby zmniejszyć wilgoć w pomieszczeniach. Co ważne pamiętaj o udrożnieniu wentylacji i o ile to możliwe otwórz okna.


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama