5 powodów dlaczego warto zatrudnić firmę sprzątającą do biura

3998

Sprzątanie biur przez firmę sprzątającą ma więcej zalet niż wad, dlatego zarządcy obiektów biurowych powinni się poważnie zastanowić nad zatrudnieniem profesjonalnej firmy, która zadba o czystość i higienę.

Sprzątanie biur to dla wielu administratorów i zarządców nieruchomości to jeden z dość niechcianych drobiazgów, na który należy zwrócić szczególną uwagę. Często jest tak, że tego tematu unikają, jak ognia, dlatego z pomocą przychodzą wyspecjalizowane firmy, które od A do Z wezmą na siebie odpowiedzialność związaną z utrzymanie czystości.

Istnieje wiele powodów dla których warto zatrudnić firmę sprzątającą do utrzymania czystości w obiektach biurowych, lecz poniżej przedstawiamy pięć najważniejszych:

Sprzątanie powierzchni biurowych – wybór firmy sprzatającej

Utrzymanie czystości na najwyższym poziomie

Profesjonalne firmy sprzątające utrzymują się ze sprzątania, dlatego świadczenie usług, które są wysokiej jakości są w ich interesie. Dokładne i głębsze czyszczenie jest naturalne dla ekip sprzątających, co więcej sprzątanie biur przez firmę sprzątającą opiera się na używaniu profesjonalnych produktów, które znacząco podnoszą czystość i higienę.

Mniej obowiązków administracyjnych

Jeżeli zatrudniasz własnych pracowników odpowiedzialnych za utrzymanie czystości Twojego biura musisz liczyć się z tym, że będzie odpowiedzialny za dodatkową papierkową robotę, pensje czy inne świadczenia na rzecz zatrudnianych przez Ciebie pracowników.
W przypadku wynajętej firmy sprzątającej nie masz tego problemu, ponieważ wszystkie formalności leżą po stronie firmy. Ciebie interesuje tylko to, aby za to za co płacisz było wykonywanie rzetelnie i z najwyższą starannością. Doglądaj i sprawdzaj, a formalności zostaw firmie sprzątającej.

Zarządco, zainwestuj w system mat wejściowych!

Sprzątanie biur przez firmę sprzątającą obniża koszty

Przedsiębiorstwa, które zatrudniają własny personel sprzątający odpowiedzialne są za wypłatę wynagrodzeń i ewentualne świadczenia. Musisz liczyć się, że pracownicy będą wykorzystywali swój urlop oraz mogą zdarzyć się, że pracownicy zachorują. Wtedy będziesz zmuszony znaleźć ludzi na zastępstwo. Może się okazać, że potencjalne oszczędności nie będą wcale tak duże i w dłuższej perspektywie nieopłacalne.

Dbaj o wizerunek

Sprzątanie biur przez firmę sprzątającą oddziałuje także na wizerunek. W obecnych czasach odchodzi się od zatrudniania w biurowcach własnego personelu sprzątającego, potencjalni kontrahenci patrzą bardziej przychylnym okiem na firmy zewnętrzne, które świadczą takie usługi.

10 miejsc w biurze, o których zapomina serwis sprzątający

 

Kompleksowa usługa

Jeżeli korzystałeś już z outsourcingu wszystkich podstawowych usług sprzątania, masz już wykonawcę, który zajmie się bardziej specjalistycznym czyszczeniem, któremu możesz zaufać. Nie będziesz musiał poświęcać czasu na znalezienie firmy, która na przykład wykona pranie wykładzin czy umyje okna. Sprzątanie biur przez firmę sprzątającą jest kompleksowe – masz wszystko w jednym miejscu.


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama