Sprzątanie mieszkań i domów – cała prawda o używaniu niektórych produktów

1403

Duża większość z nas ma swoje własne sposoby na sprzątanie mieszkań i domów czy to swoich lub osób trzecich, jeżeli pracujemy w firmie sprzątającej. Niektóre z przyswojonych przez nas sposobów zostały przekazane nam przez znajomych i przyjaciół oraz rodzinę.

Inne sposoby na sprzątanie mieszkań i domów zostały przyjęte ze względu na…wygodę.
Jednakże należy zadać sobie pytanie, czy sposoby i „narzędzia”, którymi sprzątamy naprawdę spełniają swoje zadanie? W poniższym materiale znajdziecie mamy nadzieję odpowiedź na zadane powyżej pytanie.

Ręczniki papierowe

Używanie ręczników papierowych jest dość powszechne, na pewno ten widok nas nie dziwi – ręczniki papierowe używane są jako jedne z narzędzi do czyszczenia domów i mieszkań. Jednakże ręczniki papierowe są wygodne, ale nie jest to idealny wybór. Są chłonne, świetnie usuwają plamy na kuchennych blatach czy zacieki w rekordowo niskim czasie.
Jednakże, kiedy musimy użyć siły fizycznej np. szorować, ręczniki papierowe zapewne rozpadną się na kawałki.

Podczas mycia okien używając ręczników papierowych możemy spodziewać się, że na dopiero co umytej powierzchni pojawi się pyłek i włókna, które nie wyglądają zbyt estetycznie. Należy również pamiętać, że używanie ręczników papierowych jest nieprzyjazne dla środowiska naturalnego.

Oczywiście, to, co powyżej przeczytaliście nie oznacza, że sprzątanie domów i mieszkań może odbyć się bez używania ręczników papierowych. Nie o to chodzi. Używanie tego typu pomocy należy ograniczyć do minimum i zainwestować w wybór lepszych i profesjonalnych środków czystości, aby nasze mieszkanie lub dom lśnił.

Bakterie na banknotach powiedzą skąd jesteś

 

Gąbka dobra na wszystko

Są małe, średnie i duże, mowa o gąbkach kuchennych, które nie są także najlepszym wyborem. Prawda jest taka, że gąbki są skupiskiem bakterii i zarazków. Po każdym myciu bakterie są przenoszone z powierzchni na powierzchnię. Należałoby po każdym myciu gąbkę dezynfekować, aby zabić zarazki. Czy mamy na to czas? Wydaje mi się, że raczej nie.

Szorowanie

Szczotki do szorowania gdy są odpowiednio dobrane mogą ułatwić czyszczenie w trudnych miejscach. Z drugiej strony, gdy źle dobierzemy twardość włosia w szczotce do szorowania możemy uszkodzić powierzchnię, którą czyścimy.

Wałbrzych zakazuje używania jednorazowych plastików

Sprzątanie mieszkań i domów bez ścierek?

Znane są przypadki, dość częste, że wielu z Was chcąc zaoszczędzić pieniądze używa starych ręczników lub innych tkanin, które są już bardzo zniszczone lub po prostu nieodpowiednie. Wybrane w taki sposób przez Ciebie ścierki nie zbierają kurzu i brudu, a jedynie je rozmazują i wcierają w czyszczoną powierzchnię. Zamiast tego pamiętaj, aby zaopatrzyć się w ścierki, które wykonane są z mikrofibry. Na pewno pomogą skuteczniej czyścić, użycie środków czystości się zmniejszy , tym samym sprzątanie mieszkań i domów będzie szybsze i przyjemniejsze.

Zaufaj firmie sprzątającej

Jeżeli nie masz czasu lub nie czujesz się na siłach pozostaw sprzątanie mieszkań i domów profesjonalistom. Nie dość, że zaoszczędzisz czas, który będziesz mógł poświęcić swojej rodzinie lub wykorzystać na ulubione aktywności to Twój dom czy mieszkanie zostanie wyczyszczone przy użyciu profesjonalnych narzędzi i środków czystości. Warto to rozważyć.


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama