Na co stawiają organizatorzy targów CMS Berlin 2019?

1113

Środki ochrony osobistej pracowników nabierają nowego wymiaru w związku z rosnącym wykorzystaniem technologii toksycznych chemikaliów. Personel sprzątający jest narażony na wiele różnych zagrożeń. Czynniki te sprawiają, że bezpieczeństwo pracy jest ważną kwestią w branży czystości.

Dołącz do projektu „Rozwijam moją firmę sprzątającą”

Środki ochrony osobistej pracowników – dlaczego są ważne?

Toksyczne chemikalia w środkach czyszczących, niebezpieczeństwo upadku z drabiny lub zagrożenia mechaniczne. Pracownicy serwisu sprzątającego są narażeni na szereg różnych zagrożeń. Mając to na uwadze Międzynarodowe Targi Sprzątania CMS Berlin 2019, które odbędą się w dniach 24-26 września 2019 roku, pragną zaprezentować szeroką gamę osobistego wyposażenia ochronnego. Zaprezentowane zostaną środki ochrony osobistej pracowników takie jak specjalna odzież, okulary ochronne, rękawice, obuwie ochronne, a także urządzenia i akcesoria związane z bezpieczeństwem.

„Bezpieczeństwo pracy jest ważną kwestią dla każdej branży. Środki ochrony osobistej pracowników są niezbędne do wykonywania wszelkiego rodzaju prac i czynności, które z natury mogą powodować obrażenia lub stanowić zagrożenie dla zdrowia. W związku z tym, wraz z innowacyjnymi rozwiązaniami z zakresu maszyn sprzątających i produktów czyszczących, sekcja wystawiennicza CMS Berlin 2019 zapewnia również aktualny przegląd rynku BHP. Środki czyszczące do budynków były tradycyjnie jedną z głównych grup docelowych dla CMS Berlin, która oferuje im produkty spełniające ich wymogi bezpieczeństwa i ochrony zdrowia podczas wykonywanych prac porządkowych – wyjaśnia Heike Hemmer, dyrektor projektu CMS Berlin.

CMS Practical Forum

Temat bezpieczeństwa i środków ochrony osobistej pracowników zostanie poruszony także podczas CMS Practical Forum. Dzięki temu zagadnienia związane z ochroną zdrowia pracowników zostaną szczegółowo omówione przez praktyków i specjalistów z branży utrzymania czystości.

Na rynku usług sprzątających nie jest łatwo?

Co więcej, dzięki przeniesieniu do hali 6.2 IGEFA ma teraz powierzchnię wystawienniczą ponad 800 metrów kwadratowych, co zapewnia jeszcze większy i bardziej zróżnicowany charakter stoiska. Jak twierdzi Kai Kruse prezes zarządu IGEFA, w ostatnich latach porzerzono ofertę produktów i usług – w tym także o produkty związane z bezpieczeństwem pracy i odzieżą roboczą. Po przekształceniu się w kompleksowego partnera zaopatrzeniowego, IGEFA umożliwia swoim Klientom skuteczniejszą koncentrację na ich podstawowej działalności biznesowej.


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama