WasteMaster – nowa aplikacja odpadowa

1202

Twórcy aplikacji WasteMaster, łączącej rynek odpadowy, proponują nowy sposób na szybkie pozbycie się niepotrzebnych odpadów. Nieodpłatny Algorytm Odpadowy gwarantuje wyszukanie od ręki jednego z kilku tysięcy punktów skupu lub zbiórki w całej Polsce. To pierwsze tego typu rozwiązanie w kraju.

W bazie danych Algorytmu Odpadowego znalazło się około 5 tysięcy firm, zajmujących się odbiorem i recyklingiem odpadów. Z myślą o użytkownikach indywidualnych wydzielono w niej przedsiębiorstwa, które przyjmują odpady w ilościach detalicznych. Baza pokrywa niemal cały kraj – obecnie około 90% terytorium Polski. Dzięki temu szybko i bezpłatnie uzyskamy informację, jak wygodnie sprzedać odpady albo oddać je do utylizacji. WasteMaster wprowadził nową usługę w odpowiedzi na sugestie użytkowników aplikacji, że trzeba ulepszyć mocno szwankujący rynek odpadowy w Polsce.

Korzystanie z nowego rozwiązania jest wyjątkowo proste. Wystarczy wybrać kategorię odpadu oraz kod pocztowy, pod którym znajdują się odpady. Na tej podstawie narzędzie wskaże nam najbliższe punkty zajmujące się ich skupem lub zbiórką i poda odległość do każdego z nich w kilometrach – od najbliższego do najdalszego.

Kolejność lokalizacji prezentowanych przez Algorytm Odpadowy zachęca do sprzedaży albo utylizacji odpadów jak najbliżej miejsca ich postania. Twórcy WasteMaster podkreślają, że ich nowe rozwiązanie korzystnie wpłynie na środowisko naturalne: im krótsza jest podróż odpadów, tym mniejsza będzie emisja dwutlenku węgla i innych szkodliwych substancji podczas ich transportu.

Nowe rozwiązanie jest dostępne dla każdego. Aby korzystać z Algorytmu Odpadowego, nie trzeba zakładać konta w aplikacji ani być wpisanym do BDO, czyli elektronicznego rejestru obejmującego firmy wytwarzające odpady i gospodarujące nimi. Za korzystanie z nowej funkcji WasteMaster nie są pobierane opłaty. Aplikacja jest dostępna w wersji na komputery i smartfony, w tym z systemami iOS i Android.

Algorytm oszczędza czas

Do tej pory wyszukiwanie punktów skupu lub zbiórki odpadów wymagało cierpliwych i często długich poszukiwań. Informacje podane na stronach internetowych często nie są kompletne, więc każdą trzeba było potwierdzić telefonicznie lub mailowo albo udać się do punktu skupu bez pewności, czy zostaniemy obsłużeni.

Aby usprawnić gospodarowanie odpadami, eksperci WasteMaster przez kilka ostatnich miesięcy weryfikowali kilka tysięcy przedsiębiorstw pod kątem zainteresowania każdą z 400 szczegółowych kategorii odpadów dostępnych w aplikacji. Potwierdzili też szereg danych istotnych dla użytkowników: lokalizację punktów zbiórki i skupu, zaplecze transportowe oraz ofertę obsługi firm lub osób fizycznych.

Po co nam Polskie Stowarzyszenie na rzecz Firm Sprzątających?

Lista proponowanych przez Algorytm Odpadowy punktów automatycznie dopasowuje się do ostatniego parametru, a pozostałe możemy zmieniać w zależności od tego, czego szukamy. Po wejściu na stronę Wastemaster.pl przez telefon albo komputer i wpisaniu rodzaju odpadu, którego chcemy się pozbyć, w wynikach wyszukiwania znajdziemy dane do bezpośredniego kontaktu z najbliższą firmą, która może go zagospodarować.

– Nasza aplikacja jest skierowana do osób chcących się szybko pozbyć odpadu na jak najlepszych warunkach. Obecnie oferujemy już dwa rozwiązania, oba szybkie i wygodne, i to użytkownik wybiera, które bardziej mu odpowiada. Po pierwsze, można wystawić ogłoszenie w WasteMaster i poczekać na kontakt od zainteresowanych danym odpadem przedsiębiorstw. Teraz można też samodzielnie skontaktować się z firmami z rynku odpadowego, które zaproponuje Algorytm Odpadowy, bez wystawiania ogłoszenia – tłumaczy Krzysztof Kowalski, lider projektu w zakresie gospodarki odpadami w WasteMaster.

WasteMaster – ułatwienia dla każdego

Z Algorytmu Odpadowego z łatwością skorzysta każdy użytkownik. Obecnie, jeśli mamy trudność z dostarczeniem odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK-u), jesteśmy pozostawieni samym sobie. Zdarza się, że przez to odpady długo czekają na zagospodarowanie, zaśmiecając działki, podwórka i piwnice. Algorytm Odpadowy w aplikacji WasteMaster pomoże w rozwiązaniu tego problemu. Za jego pośrednictwem znajdziemy firmy, które odbiorą m.in. stare meble czy zużyty sprzęt AGD bezpośrednio z naszego miejsca zamieszkania.

Algorytm Odpadowy to także wygodne rozwiązanie dla osób prowadzących działalność gospodarczą oraz małych i średnich firm wytwarzających większe ilości odpadów poprodukcyjnych – np. ekip remontowych (odpady budowlane) czy warsztatów samochodowych (przepracowane oleje). Dzięki nowej funkcji WasteMaster mniejsi przedsiębiorcy będą mogli szybko nawiązać relacje z firmami odbierającymi odpady. Również dla przedsiębiorstw z rynku odpadowego, odbierających i przetwarzających odpady, obecność w Algorytmie Odpadowym jest nieodpłatna.

Marketing w firmie sprzątającej w czasach kryzysu

– Liczymy na to, że nasze rozwiązanie pomoże Polakom w lepszym dbaniu o środowisko, jednocześnie ułatwiając im pozbycie się odpadów. Skorzystają też najaktywniejsze małe, lokalne firmy zajmujące się skupem lub recyklingiem odpadów, bo dzięki obecności w Algorytmie Odpadowym będą mogły rozszerzyć działalność. Nowa funkcja ma doprowadzić do wzrostu ilości przetwarzanych odpadów. Podobny zamysł stoi za naszymi cyklicznymi raportami cenowymi: zaprezentowaliśmy dotąd ceny odpadów z gastronomii, złomu kolorowego, złomu kablowego i katalizatorów – dodaje Krzysztof Kowalski.

Algorytm Odpadowy nie odsyła z kwitkiem

Algorytm Odpadowy proponuje do każdego wyszukiwania łącznie sześć przedsiębiorstw dobranych według zaznaczonych kryteriów. Jeśli mimo to nie uda nam się znaleźć satysfakcjonującej oferty, odpad można wystawić w aplikacji WasteMaster.
Z kolei jeśli użytkownik będzie próbował wyszukać w algorytmie odpad, który powinien dostarczyć do PSZOK-u, otrzyma o tym automatyczne powiadomienie. Dzięki temu nikt nie pozostanie bez pomocy z niezagospodarowanym odpadem i nie porzuci go, zanieczyszczając środowisko i zaśmiecając okolicę.

– Wprowadzenie Algorytmu Odpadowego to nie jest nasze ostatnie słowo. Równolegle rozwijamy kolejne pomysły, więc użytkownicy WasteMaster mogą już niedługo spodziewać się nowości w aplikacji – zaznacza Krzysztof Kowalski.

Waste Master sp. z o.o. to spółka założona przez grono doświadczonych menedżerów, którzy połączyli pasję i doświadczenie zdobyte na rynkach gospodarki odpadami, nowych technologii oraz sprzedaży nowoczesnych usług, aby wprowadzić polski rynek odpadowy w XXI wiek.

Sztandarowym projektem spółki jest aplikacja WasteMaster, która łączy tradycyjny rynek odpadowy z nowoczesnymi technologiami. Elektroniczna platforma jest dedykowana wszystkim uczestnikom tego rynku – wytwarzającym odpady, a także je odbierającym i przetwarzającym. Jej twórcy chcą rewolucjonizować rynek gospodarowania odpadami w Polsce.

Narzędzie daje nieodpłatny dostęp do ogólnopolskiej bazy kontrahentów i aktualizowanych w czasie rzeczywistym ofert. W aplikacji zaimplementowano przejrzystą klasyfikację odpadów (22 kategorie główne i ponad 400 szczegółowych), a także unikalną w branży odpadów funkcję nadawania ratingów kredytowych.

żródło: nobili.pl


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama