Jak wybrać, używać i dbać o mop do kurzu?

1597

Wycieranie kurzu z podłóg to druga linia ochrony po zastosowaniu systemu mat wejściowych w budynkach. Gdy wykonywane jest regularnie i z najwyższą starannością przy użyciu odpowiednich narzędzi może pomóc nam w zaoszczędzeniu pieniędzy i czasu. Regularne wycieranie kurzu z podłóg pomaga utrzymać wysoki połysk oraz żywotność posadzki, ponieważ prawidłowo wykonywane usunie drobne zabrudzenia ścierne.

Dołącz do projektu „Rozwijam moją firmę sprzątającą”

Wycieranie kurzu z podłóg – mop

Odpowiednim narzędziem, który musi znajdować się na wyposażeniu każdej firmy, która zajmuje się profesjonalnym utrzymaniem czystości w budynkach jest mop. Różne są jego określenia mop na sucho lub nawet „batman”, ze względu na dużą rozpiętość. Wyróżniamy dwa rodzaje mopów do wykonywania czynności wycierania kurzu z podłóg mopy jednorazowe i mopy, które możemy uprać.

Mop do prania jest przeznaczony do intensywnego wielokrotnego użytku, wykonany jest z 4 – warstwowej przędzy bawełnianej lub syntetycznej. Jeżeli użytkuje się je zgodnie z przeznaczeniem oraz po zakończonej pracy jest odpowiednio konserwowany może posłużyć w zależności od intensywności prac nawet kilka miesięcy. Wycieranie kurzu z podłóg mopem jednorazowym sprawdza się wtedy, gdy nie mamy możliwości prania lub dokładnego czyszczenia.

Rozmiar ma znaczenie

Aby, zapewnić maksymalną wydajność rozmiar narzędzia musi być dopasowany do wielkości czyszczonego obszaru. Ciasne przestrzenie takie jak klatki schodowe, sale lekcyjne czy niektóre biura nie są zbyt poręczne w utrzymaniu czystości, dlatego nasz mop musi być stosunkowo mały. W przypadku niezakłóconych przestrzeni jak sale gimnastyczne, szerokie ciągi komunikacyjne czy niektóre biura, mop powinien być dużych rozmiarów nawet dochodzących do 1,5 metra.

Utrzymanie czystości w toaletach

Pielęgnacja to podstawa

Właściwa pielęgnacja wybranego przez nas mopa może oczyścić duże powierzchnie, zanim będzie trzeba go wymienić lub wyprać. W pewnym momencie naszej pracy mop będzie pełen brudy, będziemy musieli go wyczyścić. Gdy zakończysz pracę umieść mop w worku na śmieci lub w dużym pojemniku, energicznie potrząśnij, a następnie wyczyść szczotką o miękkim włosi. Jeżeli macie pod ręką odkurzacz na sucho możecie go odkurzyć.


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama