Z Tork Vision Sprzątanie oparte na danych jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej

842

Ulepszone rozwiązanie Tork®, wykorzystując dane uzyskiwane w czasie rzeczywistym, pomaga kierownikom obiektów spełnić zwiększone wymagania dotyczące jakości czyszczenia, wydajności operacyjnej i higieny.

Tork Vision Cleaning

Tork, marka Essity, była pionierem wprowadzając do branży w 2014 roku technologię sprzątania opartego na danych. Niewiele osób zdawało sobie wówczas sprawę, w jaki sposób rozwiązania cyfrowe mogą maksymalizować wydajność firm świadczących usługi w zakresie obsługi obiektów. Pandemia zwiększyła wymagania dotyczące jakości sprzątania i higieny, zmuszając do wykonywania dodatkowej pracy przy tych samych lub nawet mniejszych zasobach. To sprawia, że przejście na sprzątanie oparte na danych staje się ważniejsze niż kiedykolwiek.

Wykorzystując swoje doświadczenie w zakresie sprzątania opartego na danych, Tork wprowadza ulepszone rozwiązanie – Tork Vision Sprzątanie.

Wdrażając technologię cyfrową, kierownicy obiektów i pracownicy firm sprzątających mogą korzystać z danych w czasie rzeczywistym. Wskazują one, kiedy i gdzie w ich obiektach jest zapotrzebowanie na sprzątanie i pozwalają dostosować się do zmieniających się zasad higienicznych. Dotychczasowi klienci Tork twierdzą, że przejście na sprzątanie oparte na danych pomogło im:

  • Zyskać pewność, że dozowniki pozostają napełnione przez 99% czasu[1]
  • Zmniejszyć liczbę kontroli dozowników o 91%, oszczędzając tym samym setki godzin pracy rocznie[2]
  • Oszczędzić 20% godzin sprzątania[3]
  • Osiągnąć wzrost satysfakcji klientów nawet o 30%[4]

– Wykorzystanie danych uzyskanych w czasie rzeczywistym pozwala na zmianę całego sposobu pracy i osiągnięcie zarówno większego zadowolenia pracowników oraz lepszych wyników, umożliwiając personelowi sprzątającemu przyjemniejszą i bardziej wydajną pracę – podkreśla Charishma Kothari, dyrektor ds. usług i rozwiązań w Essity. – W ankiecie przeprowadzonej wśród klientów, 100% stwierdziło, że czyszczenie oparte na danych pomaga im poprawić higienę w ich obiekcie, a 85% uważa, że ułatwiło utrzymanie bezpieczniejszego środowiska podczas COVID-19.[5]

Wejście na wyższy poziom nigdy nie było łatwiejsze

W zależności od potrzeb i wymagań obiektu, klienci mogą wybierać spośród trzech ofert sprzątania opartego na danych, aby jak najlepiej dopasować je do działań sprzątających. Tork Vision Sprzątanie wykorzystuje liczniki osób i wymianę informacji pomiędzy dozownikami, aby dostarczyć dane w czasie rzeczywistym potrzebne do bieżących działań.

Gruntowne sprzątanie biura ile razy w roku?

System zawiera:

  • Urządzenia – liczniki osób i dozowniki wykorzystujące Internet Rzeczy (IoT) zapewniają dostęp do aktualnych danych.
  • Oprogramowanie do zarządzania obiektem – dane dostępne na komputerach stacjonarnych, tabletach lub smartfonach ułatwiają raportowanie i inne czynności administracyjne.
  • Program wdrażania innowacji – instalacja, szkolenie, wsparcie i ocena wartości biznesowej nowego rozwiązania.

 

Aż 80% naszych klientów twierdzi, że wskutek zastosowania Tork Vision Sprzątanie liczba reklamacji spadła. Skuteczność nowego systemu Tork potwierdza również fakt, że 100% badanych poleciłoby Tork Vision Cleaning.[6] Podczas pandemii nasze cyfrowe rozwiązanie pomogło klientom odpowiednio dobrać personel i dostosować się do bardziej rygorystycznych wymagań – dodaje Charishma Kothari.

[1] Zmierzono na niemal 13 000 podłączonych dozownikach w okresie od czerwca do grudnia 2019 r. porównując czas w miesiącu, w którym dozownik był pusty z całkowitym czasem w danym miesiącu.

[2] Na podstawie opinii klientów na temat kontroli dozowników w okresie 6 miesięcy przed i po wdrożeniu rozwiązania Tork Vision Sprzątanie (od czerwca do grudnia 2019 r.). Zmierzono w 16 miejscach, gdzie korzystano z Tork Vision Sprzątanie przy założeniu, że każda kontrola dozownika trwa około 20 sekund

Powstaje Polska Rada Branży Czystości | PRBC Polska

[3] Na podstawie udokumentowanych wyników uzyskanych wśród trzech klientów korzystających z Tork Vision Sprzątanie, według pomiarów przed i po wdrożeniu rozwiązania.

[4] Badanie poziomu zadowolenia gości korzystających z dwóch łazienek wykorzystujących Tork Vision Sprzątanie oraz dwóch tradycyjnych łazienek podczas wystawy ISSA w maju 2016 r.

[5] Badanie przeprowadzone w marcu 2021 r. wśród 34 klientów korzystających z rozwiązania Tork Vision Sprzątanie w Europie i w Ameryce Północnej.

[6] Badanie przeprowadzone w marcu 2021 r. wśród 34 klientów korzystających z rozwiązania Tork Vision Sprzątanie w Europie i w Ameryce Północnej.


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama