Z-Water w trosce o najmłodszych

204

Nie ma nic ważniejszego od zdrowia naszych dzieci. Jako rodzice na pewno robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić naszym pociechom najlepsze warunki do rozwoju i życia. Jednym z czynników, o który powinniśmy zadbać to bezpieczeństwo w miejscu pracy.

sprzątanie i dezynfekcja

Substancje chemiczne mają negatywny wpływ na nasze zdrowie

Badania naukowe przeprowadzone przez Uniwersytet w Bergen w Norwegii przyniosły alarmujące wyniki. Cecilie Svanes, profesor z Uniwersytetu w Bergen, która kierowała badaniem, zauważa, że wiele osób jest narażonych na działanie silnych substancji chemicznych w swojej pracy, ale do tej pory nie badano ewentualnych skutków zdrowotnych dla dzieci. Odkrycie to powinno zwiększyć naszą świadomość na temat używania środków dezynfekcyjnych i detergentów w codziennym życiu.

Okazuje się, że dzieci kobiet pracujących z dużymi ilościami środków czyszczących i dezynfekujących są narażone na poważne problemy zdrowotne, nawet jeśli urodzą się wiele lat po tym, jak matka pracowała z tymi produktami.

Zadbaj o swoje zdrowie i swoich dzieci

Ryzyko wystąpienia astmy wzrasta aż o 71%, jeśli matka rozpoczęła swoją karierę w miejscu o dużym narażeniu na szkodliwe substancje chemiczne. Co więcej, kontakt z silnymi środkami chemicznymi może wpłynąć na zdrowie dziecka nawet wiele lat po tym, jak matka przestała pracować w takim miejscu.

Takie odkrycia powinny skłonić nas do zastanowienia się, jak używamy środków dezynfekujących i detergentów w naszym codziennym życiu. W dobie pandemii, kiedy dezynfekcja jest ważna bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, warto pamiętać, że niektóre produkty, które wydają się nam niezbędne do zachowania higieny, mogą w rzeczywistości stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia naszych dzieci.

Dlatego też warto szukać alternatywnych rozwiązań, które pozwolą nam zachować czystość i higienę, nie narażając przy tym naszego zdrowia i zdrowia naszych dzieci na szkodliwe substancje chemiczne. Na szczęście istnieją takie produkty, jak Z-WATER które nie zawiera żadnych szkodliwych substancji powierzchnio-czynnych, są bez zapachu, bez barwników i nie podrażniają naszych błon śluzowych.

źródło: z-water.pl


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama