Zadbane bistro. Poznaj skuteczne triki

2170

Zadbane bistro. Sprawdzone menu, doświadczony kucharz i odpowiednia lokalizacja to podstawowe elementy, które mogą decydować o sukcesie oraz popularności lokalu. Goście z chęcią wrócą, gdy oczarujemy ich smakiem. Zadanie wydaj się proste… jednak oferta gastronomii to nie wszystko. Zaraz obok dań najważniejsza jest czystość. Jak dbać o lokal i nie zawieść klientów? Stosuj sprawdzone metody.

Zobacz także: Zastosowanie Koła Sinnera w praktyce

Pomoże lista zadań

Niezależnie od doświadczenia w biznesie czy gatunku serwowanych dań, każdy restaurator musi dbać o ład panujący w jego lokalu. Czystość i porządek stanowią wizytówkę gastronomii. Wystarczy jeden błąd – niedomyta filiżanka czy brudny obrus – aby zniechęcić do siebie klienta. Systematyczne sprzątanie lokalu pomoże uniknąć pomyłek i potknięć. Plan działania oraz podział obowiązków nadadzą rytm pracom porządkowym. Sukces restauracji zależy od każdego jej pracownika, dlatego wszyscy powinni dbać o czystość. Stworzenie listy obowiązków i wydzielenie rewirów, za które odpowiadają poszczególni pracownicy, pozwoli utrzymać porządek w twoim lokalu.

Zobacz także: Sprzątanie miejsc publicznych – duży problem polskich miast

Zwróć uwagę na stoliki

Strategicznym punktem w każdej restauracji są stoliki oraz blaty. Duża rotacja klientów sprawia, że te powierzchnie najbardziej narażone są na zabrudzenia i zarazki. Zaschnięty sos czy plamy po napojach… Warto zwracać na to uwagę i czyścić blaty po każdym kliencie. Sama woda z kranu czy płyn do szyb nie wystarczą. Czystość w sali konsumpcyjnej pomoże utrzymać Clinex Blink. Ten uniwersalny środek sprawdzi się podczas mycia wszelkich powierzchni odpornych na działanie wody. Zawarty w nim dodatek alkoholu sprawia, że blaty szybko wysychają, a na ich powierzchni nie widać smug ani zacieków. Clinex Blink nadaje czyszczonej powierzchni delikatny połysk, pozostawiając świeży, cytrynowy zapach.

Zobacz także: 8 kroków przy czyszczeniu wejść i powierzchni wspólnych

Toaleta na celowniku

Łazienki i toalety to miejsca, w których czystość oraz higiena powinny być utrzymane na najwyższym poziomie. Ich stan warto kontrolować kilkukrotnie podczas dnia. W czasie obchodu zwróć uwagę na czystość podłogi i toalet, sprawdź poziom mydła oraz ilość papieru, jak i ręczników papierowych. W utrzymaniu porządku pomogą preparaty o właściwościach dezynfekcyjnych w zakresie bakteriobójczym i grzybobójczym, np. Clinex W3 Bacti – przeznaczony do mycia powierzchni, pomieszczeń oraz urządzeń sanitarnych. Dbaj też o zapachy unoszący się w toaletach. Do codziennego odświeżania powietrza używaj środków bez zawartości alergenów, takie jak Clinex Air Plus Orientalny.

Zobacz także: Czyszczenie samochodu – podstawowe kroki

Zadbane bistro

Pamiętaj o naczyniach

Lśniące naczynia bez zacieków i śladów użytkowania to podstawa. W kuchni nie ma miejsca na półśrodki, dlatego do mycia talerzy, szkliwa oraz sztućców stosuj płyn o właściwościach odtłuszczających. Wyzwaniom restauracyjnej kuchni sprosta wysoce skoncentrowany preparat Clinex Handwash. Płynu można używać zarówno w ciepłej, jak i zimnej wodzie. Do zadań specjalnych wybieraj dedykowane środki. Brudny grill wyczyścimy z pomocą Clinex Grill, który szybko rozpuści osady. Z kolei do komory wędzarniczej czy pieców konwekcyjno-parowych stosujemy Clinex Smog. Jest to alkaliczny preparat o silnym działaniu, rozpuszczający nawet najbardziej zapieczone resztki.

Zobacz także: Zagłosuj na najbardziej innowacyjny produkt w branży czystości

Czystość lokalu jest tak ważna, jak jakość produktów, z których przyrządzamy dania. Dbając o świeżość potraw i standardy panujące w restauracji pamiętaj również o utrzymywaniu porządku w toaletach, kuchni oraz sali gościnnej. Regularne sprzątanie i podstawowe zasady pomogą utrzymać czystość w bistro. Nie trać szansy na pozyskanie nowych klientów, przecieraj stoliki i dezynfekuj sanitariaty.

źródło: clinex.com.pl


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama