Zakłady Usługowe EZT S.A biorą udział w akcji sprzątania dzielnic

971

25 maja wraz z Stowarzyszeniem Wolnej Herbaty, Zakłady Usługowe „EZT” S.A. posprzątają tereny zielone pomiędzy ulicami Kossutha, Pukowca i Kolońską.
SprzątaMy Dzielnice to akcja, którą po raz drugi organizują wspólnie Stowarzyszenie Wolnej Herbaty i Urząd Miasta w ramach projektu KATOobywatel. Partnerem są Zakłady Usługowe „EZT” S.A.

Jej ideą jest zwrócenie uwagi na problem dzikich wysypisk i zachęcenie mieszkańców do wzięcie wspólnej odpowiedzialności za porządek w mieście.
W pierwszym etapie należało wskazać miejsca, które zdaniem mieszkańców wymagają posprzątania.

 

ISS Polska z nowym partnerem strategicznym

Zdecydowali Mieszkańcy

Od 18 do 29 marca za pośrednictwem maila i wydarzenia na Facebooku mieszkańcy zgłosili aż 67 takich terenów, często dodając również zdjęcia i opis.
Zadaniem Stowarzyszenia Wolnej Herbaty była m.in. ich weryfikacja i wybranie finałowej piętnastki, ostatecznie – ze względu na duże zaangażowanie mieszkańców – w finale znalazło się jednak 25 propozycji.

Spośród 25 lokalizacji, drogą głosowania mieszkańcy wybrali 5 miejsc, w których przeprowadzone zostaną akcje sprzątania. Na etapie głosowania oddano w sumie 5 468 głosów, galeria z głosowaniem dotarła na Facebooku do 82 947 osób.
Do akcji przystąpiły Zakłady Usługowe „EZT” S.A. 25 maja – nasi pracownicy pomogą posprzątać tereny zielone pomiędzy ulicami Kossutha, Pukowca i Kolońską. W ten sposób pomożemy oczyścić je ze śmieci i odpadków.

O firmie Zakłady Usługowe „EZT” S.A.

EZT S.A. – dbamy o czystość i bezpieczeństwo od 1990 roku!

Założycielami Zakładów Usługowych „EZT” S.A. są Wojciech Haliniak oraz Witold Rosa. Początki współpracy sięgają jeszcze studiów na Politechnice Śląskiej w Gliwicach i pracy na rzecz Spółdzielni Studenckiej.

W 1990 r. powstała spółka cywilna, która w chwili obecnej funkcjonuje jako Spółka Akcyjna. Pierwsze doświadczenia zostały zdobyte podczas realizacji usług czystościowych na rzecz PKP.

Innowacyjna kontrola czystości AutoDet [Zobacz nagranie]

Pracownicy Zakładów usługowych EZT byli odpowiedzialni za sprzątanie wagonów, lokomotywowni, czy też pomieszczeń biurowych. W pierwszych latach działalności firma świadczyła usługi na rzecz: Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu, Katowicach, Dąbrowie Górniczej i Będzinie, Elektrociepłownia w Będzinie, PEPSI w Katowicach.

W 1995 roku firma EZT uzyskała status Zakładu Pracy Chronionej. Rok później otrzymaliśmy koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie ochrony osób i mienia. 1997 rok – to rozpoczęcie ochrony studentów, pracowników oraz mienia Uniwersytetu Śląskiego. Na tym nie koniec! Chroniliśmy również takie firmy jak: STRABAG w Krakowie, WODOCIĄGI w Gliwicach, MITTAL (Huta Cedler) w Katowicach

źródło: Zakłady Usługowe „EZT” S.A.


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama