Jak wygląda czyszczenie podłóg w szkołach?

2797

Utrzymanie w dobrej kondycji i czyszczenie podłóg w szkołach może stanowić prawdziwe wyzwanie dla serwisu sprzątającego lub dla osób odpowiedzialnych za czystość w placówce edukacyjnej. Jak dobrze wiecie podłogi w szkołach są każdego dnia narażone są ogromną ilość zanieczyszczeń i brudu znajdującego się na butach uczniów. Błoto, woda czy piasek to nie jedyna zmora szkolnych administratorów. Uszkodzenia mechaniczne czy zużycie z powodu naprężeń to także poważny problem. Dlatego oczekuje się, że czyszczenie podłóg w szkołach nie będzie polegało jedynie na zwykłym posprzątaniu, lecz także na odpowiednim i fachowym zabezpieczeniu posadzki.

Sprzątanie budynków pomoże zmniejszyć zadłużenie użytkownikom lokali komunalnych

Zadbać o bezpieczeństwo

Jak ważne jest bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli oraz wszystkich tych, którzy odwiedzają szkołę nie trzeba tłumaczyć. Właściwa konserwacja i czyszczenie to niezbędne czynności, które pomogą utrzymać szkolną posadzkę w „długowieczności”, ale także poruszanie się po podłodze będzie bezpieczne. Niewłaściwe zabezpieczenie i czyszczenie podłóg w szkołach mogą narazić uczniów i nauczycieli na poślizgnięcie się i upadek. Co ważne, pamiętajcie, aby oprócz regularnego czyszczenia, serwis sprzątający lub pracownicy odpowiedzialni za utrzymanie czystości odpowiednio zabezpieczyli newralgiczne miejsca w maty lub dywany. Takie miejsca to np. wejścia do budynku, klasy czy biura.

Czyszczenie podłóg w szkołach to kosztowna sprawa

Szkolne budżety na utrzymanie czystości, konserwacje i profesjonalne środki czystości są dość mocno okrojone. Dlatego czyszczenie podłóg w szkołach może być dla wielu firm nie atrakcyjne, ponieważ oferty, jakie otrzymują od szkół, są nie do przyjęcia ze względów na koszty. Jednakże nikt nie myśli o tym, że inwestycja w odpowiednią posadzkę może w dłuższym okresie przynieść spore oszczędności. Poprzez ciągłe utrzymywanie czystości przez wykfalifikowany personel lub firmę sprzątającą oraz przy użyciu profesjonalnych i odpowiednich środków czystości szkoły będą oszczędzać pieniądze na długi czas unikając kosztowych przestojów związanych z wymianą podłóg.

Targi Profesjonalnych Rozwiązań Utrzymania Czystości Clean Expo Poland nie odbędą się w 2019 roku

Brak wykwalifikowanej kadry w szkołach

Największym problemem, z jakim borykają się szkoły to brak odpowiednio przeszkolonych osób, które mogą zająć się czyszczeniem podłóg w szkołach. Szkoły jak już wcześniej wspomnieliśmy nie mają zbyt dużych finansów przeznaczonych na osoby zajmujące się czyszczeniem i konserwacją. Co więcej, szkoły kupują najtańsze produkty do utrzymania czystości. Szkoły muszą inwestować w rozwój swoich pracowników lub zatrudnić profesjonalny serwis sprzątający, który będzie trzymał pieczę nad podłogami w szkołach i ich czystością. Równorzędną sprawą jest zakup odpowiednich i wysokiej jakości środków czystości i sprzętu.

Szkolenie: Kompendium o posadzkach tekstylnych

Co musi zrobić szkoła?

Czyszczenie podłóg w szkołach jak sami na pewno widzicie, nie należy do najłatwiejszych. 50% trudności wynika z przyczyn bardziej formalnych i wieloletnich zaniedbań, jakich się dopuszczono. Kto 15 lat temu zastanawiał się nad odpowiednim czyszczeniem i doborem środków czystości podczas mycia posadzki w szkołach. Myto często samą wodą lub środkami, których nie powinno się używać. Niestety takie są realia, z którymi dyrekcja, personel oraz firmy sprzątające muszą sprostać, ponieważ standardy i postrzeganie estetyki ciągle rosną.


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama