Firma sprzątająca tereny zewnętrzne z Łodzi na wylocie

1076

Jak informuje rzecznik prasowy pabianickiego magistratu firma sprzątająca tereny zewnętrzne – parki, skwery, czy miejskie place zabaw od ubiegłej środy nie świadczy już usług dla miasta. Umowa została rozwiązana z powodu nienależytego wypełniania obowiązków.

Jaka musi być firma sprzątająca tereny zewnętrzne?

Od początku 2021 r. na zlecenie Urzędu Miejskiej w Pabianicach firma sprzątająca z Łodzi miała zajmować się terenami zewnętrznymi, które należą do pabianickiego magistratu. Jednakże poziom świadczenia usługi budził wielki niepokój i niezadowolenie wśród mieszkańców. Firma nie wywiązywała się ze swoich obowiązków, co wielokrotnie wytykali mieszkańcy lokalnym włodarzom.

Mieszkańcy Pabianic skarżyli się na przepełnione kosze i wywalające się na trawnikach śmieci. Mieszkańcy wielokrotnie informowali, że parki wyglądają jak wysypisko śmieci i odbierają całą przyjemność ze spacerów.

Do obowiązków firmy utrzymującej porządek na miejskich terenach należą m.in.: omiatanie, odchwaszczanie oraz odśnieżanie i usuwanie śliskości, wygrabianie liści, dbanie o porządek na  placach zabaw i siłowniach plenerowych, opróżnianie koszy na odpady i porządkowanie terenu wokół nich, uzupełnianie w dystrybutorach torebek na psie odchody, koszenie trawników, pielęgnacja żywopłotów, krzewów i rabat, dbanie o toaletę w parku Słowackiego.

Mieszkańcy Pabianic skarżyli się na przepełnione kosze i wywalające się na trawnikach śmieci. Mieszkańcy wielokrotnie informowali, że parki wyglądają jak wysypisko śmieci i odbierają całą przyjemność ze spacerów.

Co dalej z terenami zewnętrznymi w Pabianicach?

Do czasu wyłonienia w przetargu firmy sprzątającej tereny zewnętrzne jednostką odpowiedzialną za czystość odpowiedzialne będą inne lokalne jednostki miejskie. Firma sprzątająca tereny zewnętrzne, która chce podjąć się zadania utrzymania czystości w Pabianicach będzie mogła wziąć udział w przetargu , który zostanie ogłoszony w piątek 2 lipca 2021 r. Warto zaznaczyć, że poprzednio firma sprzątająca, która wygrała przetarg zaproponowała kwotę na roczne usługi w wysokości 355 294,52 zł. Czy była to wystarczająca kwota?

fot. i źródło: epainfo.pl


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama