Jaki mop kupić?

1621

Mop to jeden z podstawowych akcesoriów do sprzątania. Mogłoby się wydawać, że wybór odpowiedniego modelu to proste zadanie. Jednak wcale tak nie jest. Jakie mopy znajdziemy na rynku? I jak kupić ten najlepszy?

Jakie mopy znajdziemy na rynku?

Na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów mopów. Głównie dzielimy je na płaskie oraz obrotowe. Mop płaski doskonale czyści powierzchnie gładkie (np. panele czy kafelki) dzięki swoim odpowiednio wyprofilowanym kształtom. Pozwala na szybkie i dokładne mycie dużej powierzchni za jednym pociągnięciem bez pozostawiania smug – nawet pod meblami na niskich nóżkach.

Mop obrotowy znakomicie sprawdza się do czyszczenia podłóg wykonanych z nierównych materiałów. Pozwala na wygodne usuwanie brudu z rogów schodów oraz z kątów przy ścianach. Wyciskanie i namaczanie mopa obrotowego jest prostsze niż w przypadku mopa płaskiego. Nie trzeba niczego odpinać czy składać.

Ciekawym, innowacyjnym rozwiązaniem są kompaktowe mopy ze spryskiwaczem. Mycie podłóg z pomocą takiego sprzętu to proste i przyjemne zadanie. Nie trzeba nalewać wody do wiadra. Mop ze spryskiwaczem wyposażony jest w specjalny pojemnik z wodą i płynem zamontowany na drążku. W trakcie sprzątania nie trzeba płukać końcówki mopa czy dolewać płynu. Objętość pojemnika wystarczy na wyczyszczenie podłogi w całym domu.

Oszczędności dla firm sprzątających w placówkach medycznych

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mopa?

Bardzo ważna jest jakość. Mop ma posłużyć przez dłuższy czas, a nie tylko przez chwilę. Warto postawić na markowy produkt wykonany z wysokogatunkowych, wytrzymałych komponentów – np. końcówka z mikrofibry, która zbiera nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia z powierzchni podłogi.

Szeroki wybór solidnie wykonanych mopów znaleźć można na stronie sklep.york.pl. Propozycją sklepu są mopy:

  • obrotowe,
  • płaskie,
  • ze spryskiwaczem,
  • gąbczaste,
  • klasyczne.

Marka York jest renomowanym producentem akcesoriów do sprzątania. Do produkcji oferowanych mopów wykorzystuje wyłącznie najlepsze, trwałe materiały – w tym miękkie sznurki bawełniane i solidne materiały syntetyczne.

Akcesoria do mopa

Mop ze spryskiwaczem wyposażony jest w specjalny pojemnik na wodę i płyn. Inne rodzaje mopów potrzebują odpowiedniego wiaderka z wyciskarką – ręczną lub nożną. Wiadro powinno być poręczne i łatwe w użytkowaniu. Doskonale sprawdzają się modele wyposażone w antypoślizgową podstawę, która zapobiega przesuwaniu się wiadra po podłodze.

Firma sprzątająca tereny zewnętrzne z Łodzi na wylocie

Nawet najtrwalsza końcówka mopa zużyje się po krótszym lub dłuższym czasie. Dlatego warto zaopatrzyć się w zestaw nowych wkładów do mopa. W sklepie marki York znaleźć można wkłady zapasowe do wszystkich rodzajów mopów.

Na stronie dostępne są również profesjonalne zestawy składające się np. z mopa obrotowego, wiadra z wyciskarką i zapasowych końcówek.

 

Materiał partnera

fot. materiały prasowe


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama