Mydło hotelowe zyska drugie życie

1134

Zużyte mydło hotelowe będzie miało drugie życie, a to wszystko dzięki sieci hoteli Hilton. Projekt realizowany jest we współpracy z organizacją Clean The World, która przekazuje mydło potrzebującym społecznością na całym świecie. Hilton planuje do 15 października 2019 roku wyprodukować blisko 1 milion nowych kostek mydła.

Mydło hotelowe zabrane z pokoi będzie zgniatane, odkażane i pocięte na nowe kostki. Dzięki partnerstwu w zakresie recyklingu z firmą Clean The World, Hilton przyczynił się do dystrybucji ponad 7,6 miliona kostek mydła z recyklingu. Dzięki temu hotelowy potentat bardzo pozytywnie wpływa na środowisko naturalne.

5 najbrudniejszych przedmiotów codziennego użytku [Infografika]

Zużyte mydło hotelowe zyskuje nowe życie

Do 2030 roku Hilton planuje zmniejszyć swój wpływ na środowisko naturalne o blisko 50 %, aby pomóc chronić planetę i podwoić udział w CSR, aby uzyskać pozytywne zmiany w społecznościach, które tego potrzebują.

Jako jedna z najbardziej gościnnych firm na świecie, zawsze szukamy sposobów na wywarcie pozytywnego wpływu na potrzebujące społeczności. – powiedział Bill Duncan, szef działu globalnego, All Suites and Focused Service Hilton.

Hotele Hilton były jednymi z pierwszych w branży, które wzięły udział w akcji dzięki, której zużyte mydło hotelowe zyskały nowe życie.

3500 dzieci codziennie umiera z powodu braku higieny

Shawn Seipler, założycie i dyrektor generalny Clean The World powiedział, że Hilton, który współpracuje z organizacją od czasu jej powstania, czyli od 2009 roku, doskonale rozumie pilną potrzebę recyklingu mydła i edukację w zakresie czystości i higieny w społecznościach na całym świecie.

Z brudnej wody powstaje czysta dzięki PolyGlu [Zobacz Nagranie]

Aż 2,3 miliarda ludzi na całym świecie nie ma podstawowych warunków sanitarnych, a ponad 3500 dzieci umiera codziennie z powodu możliwych do uniknięcia chorób związanych z braku higieny. Dzięki prowadzonej akcji uda się pomóc bardzo wielu ludziom w potrzebie na całej kuli ziemskiej – powiedział Shaw Seipler założyciel Clean The World


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama