Zabija 99% bakterii na wyświetlaczach smartfonów – Otterbox

1094

Czy zastanawialiście się kiedyś jaka jest najbrudniejsza rzecz, którą codziennie nosisz przy sobie? Odpowiedź jest oczywista – to smartfony są nosicielami największej ilości bakterii i drobnoustrojów, a w szczególności ich ekran. To właśnie wyświetlacze dotykane są przez nas kilkaset razy dziennie.

Służba pięter na najwyższym poziomie

Otterbox – Zabija nawet 99% bakterii

Problem z niehigienicznym wyświetlaczem może rozwiązać firma Otterbox, która znana jest z tego, że produkuje wysokiej jakości akcesoria dla Apple. Firma stosunkowo niedawno zaprezentowała szkło ochronne na wyświetlacz smartfona, które jest w stanie zabić nawet 99% bakterii.

Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu nie dość, że nasz wyświetlacz będzie chroniony to również zadbamy o higienę użytkownika. Szkło ochronne zostało zaprezentowane przez Amplify Glass wyprodukowane wraz z firmą Coring. Co warto pokreślić wynalazek Otterbox działa cały czas tak samo bez względu na panujące warunki.

Powłoka zabezpieczająca jest na tyle trwała, że nie da się jej zetrzeć ani zmyć wraz z upływem czasu. Według firmy Amplify Glass ochronna nakładka na wyświetlacz zabija 99 % bakterii, w tym bakterie e-coli oraz gronkowca.

Nadchodzące trendy w profesjonalnym sprzątaniu

Tajemnicza technologia

Rozwiązanie Otterbox zostało już opatentowane, lecz producent nie zdradza zbyt wielu szczegółów na jego temat. Nakładka ochronna działa w oparciu o specjalnie przygotowane jony srebra, które działają antybakteryjnie. Jony srebra nie pogarszają użytkowania jak dzieje się w przypadku klasycznych nakładek wykonanych z hartowanego szkła.

Nie czekaj! Pozyskaj referencje dla firmy sprzątającej

Cena za czystość

Za technologie przygotowaną przez Otterbox, która trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale 2020 roku zapłacimy 49 dolarów co w przeliczeniu na złotówki wyniesie około 190 zł. Firma Otterbox nie poinformowała jednak w jakich regionach na świecie wprowadzi swój najnowszy gadżet do sprzedaży.

Źródło: Engadget


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama