Sprzątanie po remoncie nie musi być trudne

1597

Sprzątanie po remoncie swojej nieruchomości to długi i żmudny proces, ale nagrodą jest nowo urządzona przestrzeń. Po zakończeniu wszystkich prac jest jeszcze kilka rzeczy, o których należy pamiętać, zanim całkowicie się zrelaksujesz i będziesz mógł czuć się przygotowaną przestrzenią. Jedną z nich jest właściwe sprzątnięcie całej nieruchomości, najczęściej takie czynności wykonywane są przez wyspecjalizowane firmy sprzątające po zakończeniu remontu.

WasteMaster – nowa aplikacja odpadowa

Wszystkie większe prace remontowe wymagają użycia narzędzi budowlanych i mediów. Po zakończeniu prac pozostaje bałagan i wszędobylski pył i kurz. Wykonawcy nie są zobowiązani do generalnego sprzątania powierzchni po wykonanych pracach, dlatego sprzątanie po remoncie zostaje w rękach właściciela nieruchomości. Aby wszyscy domownicy czy pracownicy mogli cieszyć się piękną przestrzenią oraz zrelaksować nieruchomość należy dokładnie posprzątać. Oto, o czym musisz pamiętać:

Sprzątanie po remoncie – wycieranie powierzchni

Prawie wszystkie powierzchnie mogą zbierać i gromadzić kurz, dlatego każda powierzchnia musi zostać dokładnie wytarta. Dotyczy to przede wszystkim ścian i szaf, bez względu na ich rozmiar i wysokość. Szafy i szafki należy czyścić zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz w tym wszystkie półki. To, czy użyta ścierka powinna być mokra czy sucha zależy od wycieranej powierzchni, ale nie zapominaj przejrzeć wszelkich blatów i powierzchni płaskich. Powyższe czynności nie obejdą się bez dobrania dobrych i skutecznych środków czystości.

Odkurzanie

Po wytarciu wszystkich powierzchni czas na odkurzanie. Cały nadmiar kurzu, brudu czy pyłu może spaść na podłogę i otaczające ją powierzchnie, osiadając w najmniejszych pęknięciach i dziurach. Sprzątanie po remoncie przede wszystkim opiera się na porządnym odkurzeniu wszystkich powierzchni.

Po co nam Polskie Stowarzyszenie na rzecz Firm Sprzątających?

Czyszczenie otworów wentylacyjnych i wymiana filtrów

Nadmiar kurzu i brudu nie tylko sprawi, że nowa przestrzeń będzie wyglądać na brudną, ale może również prowadzić do problemów z oddychaniem. Jest to szczególnie niebezpieczne, gdy kurz i zanieczyszczenia pozostają w powietrzu wystarczająco długo, aby przedostać się do otworów wentylacyjnych. Dlatego otwory wentylacyjne w pobliżu należy natychmiast dokładnie wyczyścić, zanim kurz i pył rozprzestrzenią się po całej nieruchomości.

Inne obszary do czyszczenia

Są jeszcze inne obszary, które należy oczyścić po remoncie. Aby obszar był całkowicie wolny od kurzu, nie zapomnij o przedmiotach, takich jak małe urządzenia, elementy dekoracyjne, w tym abażury i ramki do zdjęć, oprawy oświetleniowe, sufit i inne wentylatory, a także klamki.

SWB Cleaning jest dostawcą specjalistycznych usług sprzątania dla wszystkich Twoich potrzeb w zakresie sprzątania. Wiemy, jak to jest po gruntownym remoncie i wiemy jak ważne jest dokładne usunięcie wszelkich niezbędnych zanieczyszczeń. Zaufaj nam!


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama