Szukam firmy sprzątającej. Dlaczego?

1165

Szukam firmy sprzątającej – to fraza, która u naszych zachodnich sąsiadów jeszcze przed epidemią koronawirusa była bardzo popularna w wyszukiwarkach internetowych. Obecnie za zachodnią granicą zainteresowanie firmami sprzątającymi bije rekordy popularności.
Wszyscy już mamy nadzieję, że epidemia koronawirusa się niedługo zakończy i będziemy mogli wszyscy powrócić do normalnego życia.

Będziemy mogli wybrać się z rodziną do restauracji, kina, teatru czy swobodnie pojechać na wakacje. Nie tylko marzymy o aktywnościach ale również o swobodnym dostępie do urzędów i instytucji oraz jak wskazują badania do powrotu z pracy zdalnej do biur.

Szukam firmy sprzątającej – po co?

W świadomości ludzi już na długo pozostanie tzw „efekt koronawirusa” czyli postrzeganie czystości i higieny w miejscach, które odwiedzamy na co dzień. Na pewno wielu z was przed powrotem do pracy zapyta „Czy moje miejsce pracy jest czyste?” „Czy jest to bezpieczne”? „Czy może tam dojść do zakażenia?”. Dla dużej rzeszy osób powrót do normalności może być przerażające. Ważne jest, aby upewnić się ze nasze środowisko, w którym będziemy spędzać czas jest czyste, zdezynfekowane i wolne od zarazków.

Jak często miejsce pracy powinno być profesjonalnie sprzątane?

Nie jest tajemnicą, że obszary o dużym natężeniu ruchu, takie jak hole, korytarze, łazienki czy biura wymagają regularnego profesjonalnego czyszczenia. Ale jak często profesjonalna firma sprzątająca powinna czyścić i dezynfekować miejsce pracy, aby zapewnić Tobie i innym bezpieczeństwo? Podczas obecnej walki z globalną pandemią profesjonalna firma sprzątająca SWB Cleaning działająca na terenie całej Polski sugeruje, aby Twoje miejsce pracy było profesjonalnie doczyszczane raz w miesiącu ale tak naprawdę zależy od tego jaką specyfikę ma Twój obiekt.

Sprzątanie po remoncie nie musi być trudne

Na przykład w placówkach medycznych czy w przedszkolach i szkołach zaleca się codzienne sprzątanie, lub jeśli zarządzasz budynkiem z wieloma najemcami, sugeruje się 5 dni w tygodniu wykonać usługę profesjonalnego utrzymania czystości. Co ważne, profesjonaliści wiedzą gdzie szukać zarazków i drobnoustrojów, tak aby było bezpiecznie i higienicznie.

Czy najlepiej jest dezynfekować przed godzinami pracy, czy po godzinach pracy?

Nie ma „najlepszej” godziny na dezynfekcję miejsca pracy. Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę, takie jak rodzaj obiektu, godziny otwarcia, czy stale występuje duży ruch pieszy i wiele innych. Rutynowe czyszczenie i dezynfekcja obszarów o dużym natężeniu ruchu w godzinach pracy jest ważne dla utrzymania zdrowego, czystego środowiska. Jednak przy zatrudnianiu profesjonalnej ekipy sprzątającej może być pomocna załodze, aby mieć łatwy dostęp do każdego pomieszczenia w obiekcie. To często sprawia, że dezynfekcja po godzinach pracy jest lepszym wyborem, ponieważ zapewnia ekipie sprzątającej dostęp do takich obszarów, jak prywatne biura, toalety i sale konferencyjne.

Jak mogę pomóc chronić siebie i innych?

Zawsze możesz pomóc w walce z zarazkami, utrzymując otoczenie w czystości tak, jak to tylko możliwe, po prostu wycierając najbardziej dotykane obszary, zakładając maskę i zachowując bezpieczną odległość między tobą a innymi osobami. Ponieważ firmy i szkoły są ponownie otwierane w wielu miejscach, niezwykle ważne jest, aby wszyscy czuli się bezpiecznie w miejscu pracy lub w obiekcie publicznym. Szukam firmy sprzątającej – nabiera nowego znaczenia!

Po co nam Polskie Stowarzyszenie na rzecz Firm Sprzątających?

Jeśli szukasz firmy sprzątającej, która pomoże Ci we wszystkich komercyjnych potrzebach związanych z czyszczeniem i dezynfekcją, aby pomóc Ci wrócić do normalności, SWB Cleaning działa w całej Polce. Skontaktuj się z nami już dziś, aby otrzymać bezpłatną wycenę!


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama