CLINEX EDU: Czym się różni chemia profesjonalna od domowej? Porównanie

225

Prowadząc firmę sprzątającą lub chcąc ją otworzyć, warto znać różnicę między chemią profesjonalną a domową. W tym artykule porównamy oba te rodzaje środków czystości. Sprawdzimy też, dlaczego korzystanie ze specjalistycznych środków czystości bardziej opłaca się firmom sprzątającym.  Wyjaśnimy też, jak profesjonalne produkty mogą pomóc w osiągnięciu czystego i bezpiecznego środowiska.

Chemia profesjonalna ma większą moc czyszczenia

chemia profesjonalna od domowej

Jakie są różnice między chemią profesjonalną a domową, jeśli chodzi o moc czyszczenia? Przede wszystkim ta pierwsza nie ma sobie równych w zakresie mocy czyszczenia w porównaniu do jej domowych odpowiedników. Dlaczego? Przede wszystkim chemia profesjonalna ma znacznie silniejsze składniki do usuwania trudnych zabrudzeń w dużych przestrzeniach komercyjnych. Składniki stosowane w chemii profesjonalnej są skoncentrowane i bardziej skuteczne niż te znajdujące się w domowych środkach czystości. To ma znaczenie nawet w przypadku małych firm sprzątających.

Produkty profesjonalne do utrzymania czystości różnią się od chemii domowej także pH. W przypadku profesjonalnych preparatów poziom pH jest znacznie wyższy lub niższy niż dostępne produkty czyszczące do użytku domowego. Dzięki wyższemu lub niższemu pH niż w preparatach domowych chemia profesjonalna może skuteczniej usuwać zabrudzenia i rozpuszczać nawet nagromadzony wieloletni brud.

Chemia profesjonalna ma mocniejszy skład

Czym się różni skład chemii profesjonalnej od domowej? Oczywiście skład obu rodzajów preparatów się różni. Składniki, z jakich produkuje się chemię do profesjonalnego użytku, mogą zawierać rozpuszczalniki czy kwasy, które mają na celu zintensyfikować całość procesu czyszczenia i usuwania trudnych zabrudzeń.

Profesjonalne środki czystości w zależności od produktu i jego przeznaczenia mogą zawierać składniki dezynfekujące przeznaczone do zabijania i niszczenia bakterii czy wirusów na szeroką skalę. Z tego powodu chemię profesjonalną stosuje się w placówkach medycznych, szkołach czy budynkach użyteczności publicznej, gdzie utrzymanie czystości oraz higieny musi być dokładne i skuteczne w celu zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa.

Różnice w sposobie użycia

Różnice między chemią profesjonalną a domową widoczne są także w sposobie użycia. Profesjonalne środki czystości w zależności od potrzeb można stosować zarówno do ręcznego, jak i maszynowego czyszczenia powierzchni. Chemia do użytku domowego niestety nie nadaje się do użycia w urządzeniach czyszczących.

Z czego wynika brak możliwości stosowania chemii domowej w maszynach czyszczących? Głównie z tego, że ma małą siłę czyszczenia i dodatkowo bardzo się pieni. To znacząco utrudnia skuteczne usuwanie zabrudzeń podczas czyszczenia. Chemię profesjonalną produkuje się w taki sposób, by podczas użycia jej w maszynach czyszczących nie powstawała piana.

Chemia profesjonalna to oszczędność czasu i pieniędzy

Czym różni się chemia profesjonalna od domowej w zakresie oszczędności czasu i pieniędzy? Główna różnica to stężenie aktywnych składników czyszczących. Domowe środki czyszczące są zazwyczaj znacznie mniej skoncentrowane niż chemia profesjonalna, która może być rozcieńczana z wodą. W związku z tym, że chemia gospodarcza jest mniej skoncentrowana, może oznaczać to, że do osiągnięcia pożądanych rezultatów czyszczenia i usuwania zabrudzeń będzie potrzebna dużo większa ilość preparatu czyszczącego niż w przypadku chemii profesjonalnej. Użycie większej ilości preparatu czyszczącego będzie skutkowało koniecznością zakupu większej ilości środków czystości. To przełoży się na wyższe koszty i wydłużenie procesu czyszczenia.

Co więcej, chemię profesjonalną można wykorzystać bardziej efektywnie. Stosowanie chemii profesjonalnej pozwala na ograniczenie liczby produktów używanych do czyszczenia, by osiągnąć ten sam poziom czystości i higieny. Ponadto chemię profesjonalną często stosuje się na określonych powierzchniach lub materiałach. Dzięki używaniu odpowiedniego produktu do każdego zadania można zaoszczędzić czas i pieniądze. Z tego powodu nawet małym firmom sprzątającym zdecydowanie bardziej opłaca się korzystać z chemii profesjonalnej.

Warto pamiętać, czym różni się chemia profesjonalna od domowej. Korzystanie ze specjalistycznych środków czystości gwarantuje szybsze, efektywniejsze i tańsze sprzątanie. Dzięki temu jest bardziej opłacalne, nawet w przypadku małych firm sprzątających.

Podsumowując, świadczenie profesjonalnych usług sprzątających wiąże się też z optymalizacją kosztów. Jeśli stosujemy chemię profesjonalną, możemy mieć pewność, że usługa zostanie wykonana szybciej, a także z lepszym efektem w postaci czystej, higienicznej i bezpiecznej powierzchni.

źródło: clinex.com.pl


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama