Odpowiedni sprzęt dla firmy sprzątającej

3046

Decyzja o założeniu działalności gospodarczej w obecnych bardzo niepewnych czasach jest odważna, ale czy dokładnie przemyślana? Tym bardziej, kiedy decydujemy się na rozpoczęcie działalności związanej ze świadczeniem usług sprzątających, ponieważ w opinii większości społeczeństwa jest to dość łatwy kawałek chleba. Przeświadczenie jest takie, że nie trzeba posiadać specjalnych umiejętności ani dużo sprzętu, wystarczy wiadro, szczotka ewentualnie mop i butelka jakiegoś detergentu.

Sprzęt dla firmy sprzątającej

Uruchomienie firmy sprzątającej, która ma świadczyć usługi na najwyższym poziomie jest rzeczą niezwykle trudną, ale nie niemożliwą. Musimy do tego się odpowiednio przygotować poprzez zaznajomienie się z aspektami prawnymi, odbyć odpowiednie szkolenia, które przygotują nas do świadczenia usług sprzątających, oraz zamienić się  w „marketingowca”. Jednakże, czegoś nam brakuje. Mianowicie chodzi o odpowiedni sprzęt, który pozwoli na wykonywanie usług w dobie XXI wieku zachowując najwyższe standardy.

Nie będziemy rozwodzić się nad zakupem takiego czy innego rodzaju wiadra, czy szczotki, ponieważ chcemy skupić się na sprzęcie takim jak odkurzacze czy maszyny czyszczące. Oczywiście, nie zaniedbujemy powyższych spraw, ponieważ są równie istotne.
Wybór specjalistycznego sprzętu jest bardzo duży i różnorodny. Wystarczy wstukać na klawiaturze w obojętnie jakiej wyszukiwarce „sprzęt do sprzątania” czy „maszyny czyszczące”, a ukaże się nam mnogość wyników.

Seniorze zamów usługę mycia okien całkowicie za darmo

Ale jak się odnaleźć w tym gąszczu informacji? Jaka opcja jest dla nas najlepsza? To są kluczowe pytania jakie musimy sobie zadać przed podjęciem decyzji zakupowej. Rozpatrywać musimy także rodzaj podłoża na jakim pracujemy, lub w przyszłości będziemy pracować. Jakie pod względem ilościowym powierzchnie mamy zamiar utrzymywać w czystości. Pytań jest wiele, lecz rozwiązań jeszcze więcej. Jedno jest pewne, nie należy kupować czegoś co później nie zostanie wykorzystane, lub udział urządzenia w świadczeniu usługo będzie znikomy.

 

Sprzęt dla firmy sprzątającej
Sprzęt dla firmy sprzątającej można kupić na rynku od ręki od dużej ilości dystrybutorów. Jednakże, należy wybrać ten, który będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

Sprzęt dla firmy sprzątającej to podstawa

Jednym z najważniejszych urządzeń w jakie na pewno trzeba się zaopatrzyć przy prowadzeniu firmy sprzątającej to odkurzacz do pracy na sucho. Ale nie byle jaki odkurzacz. Nie może to być urządzenie, którego używamy w zaciszu własnego domu. Prowadząc działalność o danym charakterze kupujemy sprzęt do tego dedykowany, do wykorzystania profesjonalnego lub przemysłowego. Na co zwrócić uwagę? Na pewno na moc silnika, ilość ssawek, cen worków papierowych czy dodatkowych akcesoriów i długość kabla zasilającego. Warto zapytać także o gwarancję oraz dostępność serwisu.

Utrzymanie czystości w toaletach

Nie ma co się oszukiwać, sprzęt się psuje i musimy mieć dostęp do części zamiennych czy wykwalifikowanego serwisu. Wielokrotnie można się spotkać z przypadkiem, gdy zakupimy „coś” bo jest świetna promocja lub okazja, tylko do momentu pierwszej awarii, kiedy nie możemy uzyskać żadnej informacji na temat naprawy czy reklamacji. To też nauczka, aby być czujnym i kupować od podmiotów, które mają dobrą opinię na rynku.

Co w przypadku, kiedy udało się podpisać kontrakt na sprzątanie średnich i małych powierzchni? Choć nie tylko wtedy powinniśmy zdecydować się na zakup maszyny czyszczącej, czyli technicznie pisząc automatu szorująco-zbierającego. Kupno takiej maszyny trzeba traktować w kategoriach pewnej inwestycji na kilka lat. Koszt nie jest mały, bo wacha się w przypadku małych maszyn od 7000zł netto do nawet powyżej 50000zł netto za największe dostępne na rynku branży utrzymania czystości. Przy wyborze maszyny czyszczącej mamy dużo więcej dylematów niż przy zakupie odkurzacza.

Jakie są preferencje użytkowników publicznych toalet?

W przypadku automatu wchodzą w grę takie czynniki jak wielkość maszyny oraz jej wydajność. Następnie dochodzą rozterki czy maszyna ma być elektryczna ( pot. na kabel) czy bateryjna. I tutaj zaczyna się problem, ponieważ nie zawsze mamy dostęp do podłączenia się do źródła energii elektrycznej. Z drugiej strony czas pracy naładowanej baterii jest ograniczony i zależy od ich wielkości, mocy oraz pojemności. Oczywiście godne uwagi są także czynniki jak przy wyborze domowego odkurzacza.

Czy istnieje idealne rozwiązanie?

Nie ma złotego środka na zakup sprzętu. Decydując się na kupno powinniśmy wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw. Na pewno nie możemy zakładać, że dane urządzenie będzie uniwersalne. Kupujemy wyłącznie w zależności od naszych potrzeb na teraz i na najbliższą przyszłość (1 – 3 lata). Warto poprosić o prezentację maszyn i zobaczyć jak zachowują się w warunkach pracy.


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama